English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Prezydent Warszawy ma nowy plan pogrążenia dłużników

Opublikowane 24/05/12 o godz.14:44 w kategorii Dokumenty, Przydatne informacje, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

W dniu 16 kwietnia b.r., Prezydent Warszawy wydała zarządzenie w sprawie wprowadzenia regulaminu windykacji należności z tytułu opłat za lokale komunalne i użytkowe.

Zarządzenie wprowadza bardzo restrykcyjny sposób egzekwowania należności i nakłada na urzędników Zakładów Gospodarowania Nieruchomościami obowiązek podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do wypowiedzenia umów najmu dłużnikom, którzy są w zwłoce z zapłatą za trzy okresy płatności. Wszelka pomoc Gminy będzie dostępna tylko osobom, które zalegają z czynszem krócej niż trzy miesiące.

Dodatkowo, aby ściągnąć od dłużników możliwie najwięcej pieniędzy, wprowadzono zapis, iż wszystkie spłaty zadłużenia muszą być najpierw zaliczone na odsetki, a dopiero potem na należność główną. W ten sposób, utrudni się najuboższym wyjście z długów – wszystko po to, by jak najszybciej pozbawić ich lokali.

Poniżej, pełen tekst zarządzenia przekazanego do realizacji Dzielnicom.

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez karol dnia 27/08/2012 o godz. 15:06.

    jestem ofiara tej uchwaly, niestety zgn mokotow chce mnie eksmitowac z lokalu uzytkowego (prowadze w nim sklep) po przekroczeniu zaleglosci miesiecznego czynszu) mimo natychmiastowej zaplaty zaleglosci. pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji

Dodaj swój komentarz


Top