English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Czyściciele kamienic

konferencjaW dniu 27 września 2014 r. przy ul. Długiej w Warszawie odbyła konferencja pod tytułem: “Jak powstrzymać czyścicieli?”. Celem konferencji było przedstawienie sytuacji lokatorów reprywatyzowanych kamienic i problemów z którymi się borykają. Chcieliśmy, by problem nie był przedstawiony tylko od strony teoretycznej, ale przez pryzmat doświadczeń samych lokatorów dotkniętych szykanami właścicieli. Poniżej prezentujemy kilka nagrań wideo z konferencji.

Wprowadzenie. Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów.

Wypowiedź byłej lokatorki zburzonego nielegalnie domu przy ul. Krypskiej. Więcej o tej historii.

Wypowiedź lokatorki nękanej przez odcinanie wody z ul. Grenadierów. Więcej o jej historii.

Następnie wypowiedziała się lokatorka domu przy ul. Wołomińskiej, gdzie rozebrano dach. Więcej o tej historii.

Jedną z ciekawszych wypowiedzi, była opowieść o walce lokatorów kamienicy przy ul. Stanisława Augusta, którzy od trzech lat walczą z wątpliwą prawnie reprywatyzacją. Więcej o ich historii.

Podczas konferencji zabrało głos także wielu innych lokatorów. Wymieniano się doświadczeniami i poradami. Samo spostrzeżenie, że nie jest się samym z tymi problemami dodawało lokatorom otuchy. Dyskutowano też o możliwościach rozwoju działań zmierzających do wzajemnego wsparcia wśród lokatorów. Podsumowując, należy uznać, że podczas konferencji przekazano wiele informacji, które nie były dotąd szeroko znane i zawiązało się pewne poczucie wspólnej sytuacji, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości podczas działań w obronie mieszkańców poszczególnych kamienic.

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez grzegorz dnia 07/08/2017 o godz. 09:42.

    Jestem nękany od kilku lat przez czyściciela kamienic.Występował on w telewizji przy okazji gnębienia lokatorów w Warszawie na osiedlu Ursus,w Łodzi przy ulicy nowomiejskiej 4 i pewnie jeszcze w wielu innych miejscach.W internecie dostępne informacje na ten temat.Obecnie działa w Poznaniu.Na podstawie celowo podanych złych moich danych adresowych uzyskał nakazy zapłaty na kwotę 5tyś zł.Kwotę ta zabrał mi komornik.Trwało rok czasu zanim te nakazy unieważniłem w sądzie ale ten sam sąd nie nakazał oszustowi zwrotu tych pieniędzy.Przywróciłem drugi raz sprawy o zapłatę na wokandę a sąd przyznał oszustowi po raz drugi kwotę już zabraną i nęka moja rodzinę dzisiaj o 8 tyś.złotych.Śmieszne jest to,że po unieważnieniu pierwszych nakazów,które bez wątpienia polegały na celowym matactwie adresowym,to ja sam przywróciłem sprawę pogrążając się całkowicie.Oszust,żyje bezkarnie z wyłudzania pieniędzy od samorządów,wyeksmitowanych lokatorów i kupuje kolejne nieruchomości za pieniądze z wyłudzeń gigantycznych kwot z podatku wat uzyskiwane na remontach kamienic.Nikt nie opisał jeszcze jak złodzieje od reprywatyzacji wyłudzają dodatkowo wat.przez co państwo polskie funduje im kolejne kamienice dając nieograniczone możliwości na rozwój złodziejskich procederów.

  2. Komentarz napisany przez Halina dnia 04/09/2018 o godz. 15:12.

    DALECZOG W POLSCE SĄ EKSMISJE NA BRUK W OGÓLE? ??

Dodaj swój komentarz


Top