English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

O nas

Celem strony lokatorzy.info.pl jest przybliżenie działalności ruchu lokatorskiego w walce o godne warunki zamieszkania. Pokazujemy przykłady zmagań lokatorów ze skutkami reprywatyzacji, oraz arogancji urzędników i właścicieli. Strona zawiera również wiele informacji i porad w dziale: Porady prawne.

W ramach Komitetu Obrony Praw Lokatorów, od 2009 r. prowadzimy porady prawne w naszym lokalu przy ul. Targowej.

kolfoto

Niektóre z działań lokatorskich opisane są w kategorii: Nasze działania.

Zobacz też stronę Facebooka: https://www.facebook.com/KomitetObronyLokatorow

Informacje kontaktowe znajdziesz tutaj

Jeśli chcesz nam pomóc, zapoznaj się z tą stroną.

28 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

 1. Komentarz napisany przez Jolanta i Agnieszka dnia 16/10/2011 o godz. 17:23.

  Chciałyśmy serdecznie podziękować wszystkim działaczom Komitetu Obrony Lokatorów, którzy staneli w obronie interesów naszej matki, chorującej na schizofrenię, która jako inwalidka, otrzymała wyrok eksmisyjny bez prawa do lokalu socjalnego.Dziękujemy więc za pomoc w obliczu bezradności obywatela wobec procedur sądowych i przepisów prawa, które niejednokrotnie nie są sprawiedliwe w świetle zasad i norm społecznych i zwykłej ludzkiej sprawiedliwości . W sutuacji kiedy sądy czy instytucje, które powinny stać na straży praw obywateka, zwłaszcza tego niepełnosprawnego, spuszczają zasłonę milczenia na bezprawie,działacze Waszej odrganizacji, przyjeżdżają na miejsce eksmisji aby stanąć w obronie prawa lokatora.Dziękujemy, że stanęliście w obronie kobiety, która doświadcza rażącej krzywdy w imię prawa, którą po czterdziestu latach małżeństwa były, mąż może wyrzucić na ulicę jak niechcianego psa, ponieważ uzyskał rozwód i wykupił za 5% wojskowe mieszanie w którym mieszkała żona . Sąd dał przyzwolenie na takie potraktowanie byłej żony, żony którą powinien się opiekować a którą porzucił w obliczu choroby dwadzieścia lat temu.
  Bez Waszej pomocy nie miałyśmy szans na ratunek.

 2. Komentarz napisany przez Wanda Pradzioch WSL dnia 19/10/2011 o godz. 17:01.

  Skoro prawo nie działa tak jak powinno, czyli bronić ludzi słabych, być może my lokatorzy, kiedyś zmusimy tych darmozjadów do utworzenia takiego prawa. Z drugiej strony nie chce się wierzyć, że sądy wydają takie wyroki jak Pani mamie. Ojciec powinien być zmuszony do kupna chociaż kawalerki, bo mieszkanie otrzymali wspólnie, co to za człowiek. Byłam na blokadzie i widziałam jaki to człowiek, tylko groził laską. Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie, tego życzę i pozdrawiam. Wanda Pradzioch

 3. Komentarz napisany przez Anna M. dnia 11/11/2011 o godz. 18:31.

  Jeśli Państawa zainteresuje pustostanem czyli lokalem 2 pokoje z kuchnią,łazienką i pięknym widokiem na Warszawę (Stadion) widok z 8piętra znajdującego się na Warszawskiej Pradze-Południe przy ul Kinowej 16 m 72 w budynku 10piętrowym to będzie mi miło. Lokal jest już ponad 2 lata pustostanem i szkoda że służy lokalnym blokersom za melinę. Działania administracji przy ul Sulejkowskiej ograniczają się do częstych wymian kłódek.Obecny Zarząd Wspólnoty dziwnie milczy w tym temacie.To jakiś absurd marnować taki lokal zamiast wyremontować i przydzielić jakiejś matce z dzieckiem. Mamy już listopad 2011 czyli ponad 24 miesiące lokal pusty!

 4. Komentarz napisany przez Paulina dnia 17/11/2011 o godz. 21:07.

  Witam,

  Mam mały problem i proszę radę. Dzisiaj otrzymałam pismo, stwierdzające, że mieszkanie komunalne, w którym jestem zameldowana wraz z rodziną zostało oddane właścicielowi na mocy postanowienia prezydenta miasta. Dwie osoby z nas, najemców pracują i posiadają “średniej” wielkości pensje. Wcześniej (prze około 30 lat) nasze użytkowanie lokalu i czynsz, który nie był niski, przyjmowała gmina (nie zalegamy i nigdy nie zalegaliśmy z żadnymi płatnościami). Czy właściciel może nam teraz podwyższyć znacznie czynsz bądź nas wyeksmitować? Jak mamy się bronić w takiej, moim zdaniem, chorej z punktu widzenia lokatora sytuacji? Czy polecą Państwo Nam jakiegoś znanego prawnika od tego typu spraw, do którego można się zwrócić?

  Dziękuje i pozdrawiam

 5. Komentarz napisany przez admin dnia 23/11/2011 o godz. 19:18.

  Bardzo prosimy o zgłaszanie spraw lokatorskich na naszych dyżurach lub mailowo pod adresem wskazanym w dziale “Kontakt”:

  https://lokatorzy.info.pl/kontakt/

 6. Komentarz napisany przez Magda dnia 12/12/2011 o godz. 00:28.

  Pani Paulino,

  moja rodzina mieszkała od 1951 roku w mieszkaniu komunalnym przekazanym nam jeszcze na mocy tzw. nakazu.
  Od 2006 roku byliśmy już jako “niewolnicy” właściciela mieszkania. Przeżyliśmy wszystko: informację, że nie mamy prawa mieszkać, próby włamania do mieszkania (cięcie sztab antywłamaniowych), zameldowanie się właściciela i próba wejścia i wiele innych. Pod koniec była podwyżka czynszu.
  Sprawa właśnie się kończy.
  Mój ojciec zmarł na raka, mamę spaloną znaleziono w Lesie Kabackim 1 marca 2011, ja dostałam mieszkanie socjalne ze względu na syna, który ma autyzm.
  Tak właśnie się kończy nasza obrona.

 7. Komentarz napisany przez admin dnia 12/12/2011 o godz. 11:57.

  Magda, musimy dalej walczyć, nie ma innego wyjścia.

 8. Komentarz napisany przez michał dnia 24/12/2011 o godz. 19:59.

  Poszukuję pustostanu choruje przewlekle i mam rente soc. jak z tym jest czy jak się znajdzie to można zamieszkać tam wstawić zamek i przeczekać jakiś czas żeby mnie nikt nie wygonił??

 9. Komentarz napisany przez michał dnia 24/12/2011 o godz. 21:56.

  nie dostałem najmu od gminy bo mam meldunek ale nie moge mieszkac jestem straszony i łamie sie moje prawa policja nic nie może zrobic bo nie ma dowodów. Pomieszkuje u znajomych dokładajac do opłat. choruje na schizofrienie wgminie próbowali mnie dyskrymionowac, powiedzieli mi że w miom przypadku nie moge mieszkac sam..

 10. Komentarz napisany przez Karolina dnia 16/01/2012 o godz. 20:14.

  Chciałam również serdecznie podziękować wszystkim działaczom Komitetu Obrony Lokatorów za zaangażowanie i skuteczną interwencję w mojej sprawie,która odbyła się dzisiaj. Jako chora obłożnie matka trójki małoletnich dzieci nie doczekałam się niestety żadnej ochrony prawnej ze strony Państwa, Sądu ani Komornika. Tylko Komitet stanął w obronie naszych praw w sytuacji, kiedy komornik rozpoczął już procedurę eksmisyjną- bez prawomocnego orzeczenia, w dodatku w środku siarczystej zimy !!!
  Dziękuj ,że byliście ze mną w tak trudnej chwili, gdyż w Polsce obywatel walcząc samotnie w gąszczu skomplikowanych przepisów prawnych nie ma żadnych szans wygrać z systemem, który ostatecznie go przytłacza. Naprawdę brakuje mi słów uznania za Waszą determinację i słowa otuchy wprost z serca płynące, gdyż Sądy skupiają się jedynie na prawidłowości proceduralnej, a dobro obywatela znajduje się w praktyce gdzieś na szarym końcu tej machiny “sprawiedliwości”. Dziękuję raz jeszcze – również w imieniu moich dzieci, bo gdyby nie Wasze działania to dziś byśmy stali na w śniegu po kolana na ulicy, bez możliwości dostępu do naszego mieszkania.

 11. Komentarz napisany przez Katrin dnia 02/10/2012 o godz. 20:16.

  Komornik bez wyroku Sądu nie może nic ponadto musi przestrzegać prawa kodeksów postępowania administracyjnego i kodeksu postępowania cywilnego
  Za naruszanie praw grozi mu odpowiedzialność karna regulowana kodeksem karnym .W Polsce dochodzi często do naruszeń prawa ze strony tego organu egzekucyjnego ,ponieważ obywatele nie znają przepisów a organ egzekucyjny to wykorzystuje

 12. Komentarz napisany przez Katrin dnia 02/10/2012 o godz. 22:03.

  Paulino czynsz za najem po przejęciu kamienicy właściciel może podwyższyć ale nie częsciej niż raz na pół roku kodeks kpc jednagże na twoim miejscu zainteresowałbym się na jakiej podstawie prawnej nowy właściciel przejął kamienicę zgodnie z konstytucją RP art 50 każdy ma prawo do ochrony mieszkania jeżeli właściciel będzie chciał cię wyeksmitować to musi zapewnić lokal inny o podobnym standardzie prawo ochrony praw lokatorow tez właściciela obowiązuje

 13. Komentarz napisany przez jan dnia 31/10/2012 o godz. 10:08.

  szanowni Państwo jest Wyrok Sadu Najwyzszego z dnia 04.sierpnia 1992 r o sygnaturze IIICZP95/92 który jednoznacznie stwierdza ze nie można szastac lokatorami którzy zajmuja mieszkana na podstawie przydziału lokalpwego z gminy, nie mozna tez jednorazowo podnosic czynszów ponad 10 % rocznie.Nalezy ten przepis rozpowszechnić
  pozdrawiam tomasz z Chorzowa

 14. Komentarz napisany przez andrzej dnia 01/11/2012 o godz. 22:28.
 15. Komentarz napisany przez EWA dnia 29/11/2012 o godz. 20:21.

  UL.STRZELECKA31 STARA KAMIENICA KTORA MA 100 LAT JESTEM ZAINTERESOWANA WYREMONTOWANIEM TEJ KAMIENICY WRAZ Z LOKATORAMI TEJ KAMIENICY,JEST TO KAMIENICA ZANIEDBANA KLATKA NIE BYLA REMONTOWANA OD 30 LAT,NIE KTORZY LOKATORZY MAJA TOALETE WSPOLNA A NIE KTORZY ZROBILI NA KOSZT WLASNY. W MIESZKANIACH JEST WILGOC I GRZYBY,DO KAZDEGO MIESZKANIA POWINNA BYC PIWNICA A JEST ONA W OPLAKANYM STANIE.ROK TEMU BYLA WYPOMPOWYWANA WODA Z PIWNICY CO TEZ ROKUJE OSLABNIENIEM KAMIENICY.WRAZ Z MIESZKANCAMI CHCEMY PISAC PISMO O WYREMONTOWANIE TEJ KAMIENICY.WIEDZAC O TYM ZE JESTESMY W UNII EUROPEJSKIEJ I SA NA TO FUNDUSZE, CHCEMY NAPISAC DO URZEDU NA KLOPOTOWSKIEGO PISMO WRAZ Z PODPISAMI LOKATOROW. ZAPEWNE DOSTANIEMY ODPOWIEDZ NEGATYWNA,ZASTANAWIAMY SIE Z LOKATORAMI CZY NIE NAPISAC TEZ PISMA DO TRYBYNALU W TRASSBURGU.POTRZEBUJEMY DOBREJ PORADY JAK PRAWNIE TO NAPISAC.Z POWAZANIEM LOKATORZY Z UL.STRZELECKIEJ31.

 16. Komentarz napisany przez Danuta dnia 03/12/2012 o godz. 11:21.

  LOKATORZY MIESZKAŃ DO WYKUPU ŁĄCZIE SIĘ

  W dniu 13 grudna 2012r o godz.10 w Pałacu Kultury i Nauki na IV piętrze w Sali Posiedzeń odbędzie się
  Sesja Rady Miasta Stołecznego Warszawy.
  Zapraszamy wszystkich lokatorów mieszkań komunalnych, którym urzędnicy utrudniają proces przygotowawczy do sprzedaży i tym samym blokują wykup lokalu na uchwałach obowiązujących do 2012 r

  Radni i urzędnicy, są powołani przez nas – dla nas, a nie my dla nich. zamiast pomagać działają na szkodę lokatorów.
  Nowa uchwała jest bezwzględna wobec obywateli mieszkań nie wykupionych.
  – Gminy będą miały możliwość zawierania umowy na okres od 1 d0 5 lat.
  – Mogą pozbawić najbliższych prawa do dziedziczenia.
  – Długoletni lokatorzy, mogą być bez większych
  problemów, wyrzuceni z włwsnych mieszkań.
  Mieszkańcy domów komunalnych nie są równo traktowani.
  Ta niesprawiedliwość społeczna jest sprzeczna z Konstytucją.
  Opieszałość i niekompetencja urzędników, często z kuriozalnych powodów utrudnia wykup, a odpowiedzialność przerzucana jest na lokatorów.
  Zgłaszający się do urzędników, niezadowoleni z opieszałości lokatorzy, słyszą odpowiedź, że Gmina nie ma obowiązku sprzedaży. Przecież mieszkanie powinno być przywilejem a nie towarem. Takie działania są krzywdzące i szkodzą podstawowej komórce społecznej jaką jest rodzina. Nowa uchwała szkodzi właśnie najbiedniejszym, ponieważ bogatsi, już dawno się uwłaszczyli. Dlaczego większość mieszkańców komunalnych, mogła wykupić na warunkach preferencyjnych z 90% bonifikatą, a pozostałych się tej możliwości pozbawia.
  Taka postawa budzi sprzeciw pokrzywdzonych lokatorów.

  Przecież, miasto dało możliwość wykupu ze zniżką wszystkim, którzy złożyli wniosek do końca 2012 r.

  SLD i PIS przygotowali projekt nowej uchwały regulującej kwestię tańszego wykupu, przynajmniej dla części lokatorów, którzy złożyli wniosek do końca 2012 r. A zatem, w imieniu pokrzywdzonych lokatorów, zachęcamy do zorganizowania się i przyjścia na Sesję Rady Miasta Stołecznego Warszawy, na której to Sesji, będzie poddany pod głosowanie tenże projekt.
  ZAPRASZAMY

 17. Komentarz napisany przez Wanda Pradzioch WSL dnia 26/01/2013 o godz. 12:35.

  Odpowiem na pytanie Pani Danuty dlaczego nie można wykupić mieszkania komunalnego ze zniżką 90%.
  Otóż jak głosi hasło “MIESZKANIE PRAWEM NIE TOWAREM”
  więc nie można go sprzedać. Wspomniała Pani o sprawiedliwości, to prawda , nie ma jej, jeżeli jeden najemca wykupuje lokal za grosze, a drugi jest wyrzucony na bruk, bo jego kamienicę przejął właściciel. W takiej kamienicy lokator swojego mieszkania nie może wykupić, mało tego nie dostanie nawet lokalu socjalnego, bo miasto się wyprzedało i nie ma mieszkań. Reszta, która jeszcze została musi być dla ludzi, których nie stać na wykup, nawet z tak dużą zniżką. Być może to co napisałam nie spodoba się, ale większość organizacji jest tego zdania, mieszkanie jest majątkiem wszystkich obywateli. Z drugiej strony, te tanie mieszkania chodzą na wolnym rynku po cenie komercyjnej i to też jest niesprawiedliwe.

 18. Komentarz napisany przez Jan dnia 30/01/2013 o godz. 02:29.

  Chcialbym pomoc,!!! mysle ze jednym z powodow tej tragedi tysiecy rodzin jest bieda i…. nieznajomosc prawa.Bieda i skutki takiego zycia pojdzie w nastepne pokolenia.Skrajne ubóstwo nie jest nieuniknione. To jest, co najmniej w części, utworzone, włączone i
  utrwalana przez działania i zaniechania państwa i innych podmiotów gospodarczych.Warto aby kazdy ta wiedze praw czlowieka promowal,nie tylko w Afryce, Azi czy Rosji .Ale tez w Polsce .I walczyl o swoje Prawa .Daje link mozna przetlumaczyc go googlem http://www.ohchr.org/Documents/Issues/Poverty/A-HRC-21-39_en.pdf http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_praw_podstawowych

 19. Komentarz napisany przez Katrin dnia 30/01/2013 o godz. 22:05.

  Uchwała Rady Warszawy jest poki co zaskarżona i na razie jest sprzedaz mieszkan na starych zasadach czyli z duża zniżka

 20. Komentarz napisany przez Marek dnia 02/02/2013 o godz. 12:26.

  Podobno w tym roku może być zrealizowany mój przydział lokalu socjalnego w wyniku Wyroku sądowego-eksmisyjnego.Jestem osobą niepełnosprawną,z orzeczoną II grupą inwalidzką (dwa zawały+wszczepiane cyklicznie stendy) i tu moje pytanie: ….jaką powierzchnię lokalu powinienem dostać,gdzie w orzeczeniu o inwalidztwie wyraźnie jest napisane,że wymagam częściowo opieki drugiej osoby?? Wiem natomiast,że na jedną osobę powinienem dostac nie mniej niż 10m2,jednak,czy zapis o dodatkowej opiece nie wnosi nic do dodatkowego metrażu???Wszystkie dokumenty,łącznie z kartami szpitalnymi dostarczone są do WZL,wiec gdyby to było możliwe proszę o wskazanie jakiś ustaw,paragrafów,abym w razie czego mógł się na nie powołać.

 21. Komentarz napisany przez Katrin dnia 07/02/2013 o godz. 21:09.

  generalnie nie eksmituje sie osób niepełnosprawnych .Jest Konwencja podpisana przez Bronisława Komorowskiego dotycząca osób niepełnosprawnych należy się na nią powołać .Mieszkanie musi być przystosowane do potrzeb danej osoby .Jeżeli chodzi o metraż urzędy dzielnicy powołują się na przepisy w k.p.a i dlatego dają po 10 m 2 na osobę azle muszą też przestrzegać ustaw i innych przepisów k.pc i k.pa

 22. Komentarz napisany przez ewa dnia 28/02/2013 o godz. 16:27.

  mam problem z mieszkaniem wnuczek po babci

 23. Komentarz napisany przez ewa dnia 28/02/2013 o godz. 16:29.

  jak wnuki moga zachowac tytuł prawny do lokalu

 24. Komentarz napisany przez kRZYSZTOF dnia 22/03/2013 o godz. 00:12.

  ISTNIEJE CIĄGLOŚC PAŃSTWA I ŁADZY.
  TYM SAMYM ODPOWIEDZIALNOŚC O PRAWA OBYWATELI.
  ŻADNA WŁADZA, BEZ WZGLĘDU NA BARWY POLIYTYCZNE,ICH KONBIUNKTURALNE INTERESY, NIE MA PRAWA POZBAWIAĆ OBYWATELI PAŃSTWA PRAW NABYTYCH.
  TAKIM PRAWEM JEST OBOWIĄZEK KONTYNUACJI PRZYZNANEGO PRAWA DO UCZESTNICZENIA KAŻDEGO OBYWATELA DO CZYNNEGO UDZIAŁU W ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA MAJĄTEK NARODOWY.W SZCZEGÓLNOŚCI O MAJĄTEK TRWAŁY/STAŁY/,
  JAKIM SĄ GRUNTY, / STANOWIĄCE INTEGRALNE TERYTORIUM PAŃSTWA/, RÓWNIEŻ OBIEKTY STOJĄCE NA TYCH GRUNTACH.
  ZGODNE Z KONSTYTUCJA PRZYZNANE PRAWO DO WYKUPU MIESZKAŃ Z BONIFIKATĄ, ZALEŻNĄ OD CZASU ZAMIEESZKANIA,CO ŚWIADCZY O OKRESIE INWESTOWANIA W REMONTY, KJONSERWACJĘ ,
  DBAŁÓŚĆ O MATERIĘ STAŁĄ, DAJE TO PRAWO.
  JEDNAK WŁADCY ORTODOKSYJNEGO LIBERALIZMU, CO JEST PROSTYTUCJĄ MAMONY,CHCIWOŚC STAŁA SIĘ ICH RELIGIĄ.
  CI, KTÓRZY TWIEDZILI, ŻE PIERWSZ MILON TRZEBA UKRAŚĆ, DZIŚ CHCĄ NAS OKRAŚĆ.
  PRZEMYCANA USTAWA O ZAKAZIE SPRZEDAŻY MIESZKAŃ KONUNALNYCH BEZ PRAWA BONIFIKATY, JEST ZWYKŁĄ GRABIERZĄ OBYWATELI.
  PANOSZĄCA SIĘ MFIA HANDLARZY NIERUCHIOMOŚCIAM, OPANOWUJE I KORUMPUJE ZAŁADY GOSPODARKI KOMUNALNEJ,wYDZIAŁY NADZORU WŁAŚCICIELSKIEGO I PRYWATNYCH ADMINISTRATORÓW WSPÓLNOT.
  cO JUŻ JEST NIEWYIOBRAŻALNE, ŻE PARLAMENTARZYŚCI SEJMI I SENATU DOBRZE O TYM WIEDZĄ. NA SPOTKANIACH PRZYZNAJĄ RAZCĘ. Z ROZBRAJAJĄCĄ SZCZEROŚCI A MÓWIĄ ŻE O TY WIADOMO OD DAWNA I ŻE O TYM DYSKURUJĄ.ROZBRAJAJĄCA CYNICZNA SZCZEROŚĆ!?
  TO NASZE PAŃSTWO I NASZ WSPÓLNY MAJĄTEK I DO NIEGO WSPÓLNE PRAWA.A NIE MAFIJNYCH STUKTÓW WPLATANYCH W INTERESY DANEJ GRUPY WŁADZY.A WIADOMO, ŻE DO STRUKTURY ŻĄDZĄCEJ ZAWSZE PODPINAJA SIĘ SZEMRANE JEDNOSTKI ZE SWOIMI MĘTNYMI INTERESAMI.
  CO PAN NA TO SZANOWNY PANIE MINISTRZE SPRAWIEDLIWOŚCI, PANIE ROGURATORZE GENERALNY???

 25. Komentarz napisany przez kRZYSZTOF dnia 22/03/2013 o godz. 00:45.

  PRAWA NABYTE OBYWATELI.

  ISTNIEJE CIĄGLOŚC PAŃSTWA I ŁADZY.
  TYM SAMYM ODPOWIEDZIALNOŚC O PRAWA OBYWATELI.
  ŻADNA WŁADZA, BEZ WZGLĘDU NA BARWY POLIYTYCZNE,ICH KONBIUNKTURALNE INTERESY, NIE MA PRAWA POZBAWIAĆ OBYWATELI PAŃSTWA PRAW NABYTYCH.
  TAKIM PRAWEM JEST OBOWIĄZEK KONTYNUACJI PRZYZNANEGO PRAWA DO UCZESTNICZENIA KAŻDEGO OBYWATELA DO CZYNNEGO UDZIAŁU W ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA MAJĄTEK NARODOWY.W SZCZEGÓLNOŚCI O MAJĄTEK TRWAŁY/STAŁY/,
  JAKIM SĄ GRUNTY, / STANOWIĄCE INTEGRALNE TERYTORIUM PAŃSTWA/, RÓWNIEŻ OBIEKTY STOJĄCE NA TYCH GRUNTACH.
  ZGODNE Z KONSTYTUCJA PRZYZNANE PRAWO DO WYKUPU MIESZKAŃ Z BONIFIKATĄ, ZALEŻNĄ OD CZASU ZAMIEESZKANIA,CO ŚWIADCZY O OKRESIE INWESTOWANIA W REMONTY, KJONSERWACJĘ ,
  DBAŁÓŚĆ O MATERIĘ STAŁĄ, DAJE TO PRAWO.
  JEDNAK WŁADCY ORTODOKSYJNEGO LIBERALIZMU, CO JEST PROSTYTUCJĄ MAMONY,CHCIWOŚC STAŁA SIĘ ICH RELIGIĄ.
  CI, KTÓRZY TWIEDZILI, ŻE PIERWSZ MILON TRZEBA UKRAŚĆ, DZIŚ CHCĄ NAS OKRAŚĆ.
  PRZEMYCANA USTAWA O ZAKAZIE SPRZEDAŻY MIESZKAŃ KONUNALNYCH BEZ PRAWA BONIFIKATY, JEST ZWYKŁĄ GRABIERZĄ OBYWATELI.
  PANOSZĄCA SIĘ MFIA HANDLARZY NIERUCHIOMOŚCIAM, OPANOWUJE I KORUMPUJE ZAŁADY GOSPODARKI KOMUNALNEJ,wYDZIAŁY NADZORU WŁAŚCICIELSKIEGO I PRYWATNYCH ADMINISTRATORÓW WSPÓLNOT.
  cO JUŻ JEST NIEWYIOBRAŻALNE, ŻE PARLAMENTARZYŚCI SEJMI I SENATU DOBRZE O TYM WIEDZĄ. NA SPOTKANIACH PRZYZNAJĄ RAZCĘ. Z ROZBRAJAJĄCĄ SZCZEROŚCI A MÓWIĄ ŻE O TY WIADOMO OD DAWNA I ŻE O TYM DYSKURUJĄ.ROZBRAJAJĄCA CYNICZNA SZCZEROŚĆ!?
  TO NASZE PAŃSTWO I NASZ WSPÓLNY MAJĄTEK I DO NIEGO WSPÓLNE PRAWA.A NIE MAFIJNYCH STUKTÓW WPLATANYCH W INTERESY DANEJ GRUPY WŁADZY.A WIADOMO, ŻE DO STRUKTURY ŻĄDZĄCEJ ZAWSZE PODPINAJA SIĘ SZEMRANE JEDNOSTKI ZE SWOIMI MĘTNYMI INTERESAMI.
  CO PAN NA TO SZANOWNY PANIE MINISTRZE SPRAWIEDLIWOŚCI, PANIE PROKURATORZE GENERALNY???
  Apolinary.

 26. Komentarz napisany przez Monika dnia 25/03/2013 o godz. 16:10.

  Popieram Krzysztofa,tylko jak zrobic i robić abyśmy my,lokatorzy i zwykli wyjadacze ciężko zapracowanego chleba byli dostrzeżeni i uwzględnieni w ich prawach?

 27. Komentarz napisany przez Katrin dnia 31/03/2013 o godz. 15:15.

  Wnuk może otrzymać w spadku mieszkanie po babci 1 aktem darowizny 2
  poprzez użytkowanie wieczyste mieszkania w ramach opieki nad babcią

 28. Komentarz napisany przez anetta dnia 22/05/2013 o godz. 20:00.

  mieszkam w lokalu komunalnym od 59lat tydzien temu dowiedzialam sie ze sasiad oddzyskal na wlasnosc moje mieszkanie od 1985 skladalam o wykup bylo ono zastrzezone jestesmy zameldowani 7 osob wlasciciel chce umowe podpisac tylko z mezem i ze mna 2 mamy dzieci ktore sa zagranica za chlebem i dwoje wnukow i tesciowa czy moge odmowic takiej umowy. dzieci wracaja co pare miesiecy , jak beda chcialy podjac prace bez zameldowania
  czuje sie oszukana ,zalamana i gniewam sie na takie prawo oplacalam czynsz reguralnie czy mam szanse na zastepcze mieszkanie juz nie wiem na co liczyc pozdrawiam

  /

Dodaj swój komentarz


Top