English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Firma Inter-Construction zburzyła kamienicę nielegalnie wypędzając lokatorów

Opublikowane 16/01/14 o godz.23:46 w kategorii Historie lokatorów, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

unnamed8Gehenna lokatorów prywatnej kamienicy na warszawskiej Pradze-Południe zaczęła się w styczniu 2013 r. Pomimo iż lokatorzy otrzymali przydział mieszkania od Gminy w 1974 r., Wydział Zasobów Lokalowych nie poczuwał się do odpowiedzialności za ich umowy najmu. Prywatni właściciele kamienicy utrudnili mieszkańcom dostęp do lokalu przy ul. Krypskiej poprzez zamontowanie zamków w furtce prowadzącej na teren posesji. W kamienicy mieszkał niepełnosprawny małoletni chłopiec wraz z ojcem. Właściciele uprzykrzali życie lokatorom na różne sposoby: likwidując toaletę, odłączając wodę, zastraszając.

W czerwcu właściciele sprzedali kamienicę spółce Inter-Construction. Firma nigdy nie podała lokatorom konta na które mógłby być wpłacany czynsz. Firma Inter-Construction wzywała następnie lokatorów do opuszczenia lokali, choć nie było wyroków eksmisyjnych. Lokatorom odebrano dostęp do mieszkań, a także do rzeczy, które w nich były przechowywane. W związku z tym, lokatorzy złożyli pozwy o naruszenie posiadania. Tocząca się w międzyczasie sprawa o eksmisję jeszcze się nie zakończyła.

Dziś, deweloper rozpoczął rozbiórkę kamienicy. Rzeczy lokatorów zostały wyrzucone na podwórko i leżą tam bez żadnego zabezpieczenia. Lokatorzy wezwali patrol policji, ale policja odmówiła jakiejkolwiek reakcji. Lokatorzy stali się bezdomni.

Poniżej film z miejsca wyburznia nagrany przez lokatorkę:

unnamed3 unnamed

Wyburzenie trwa. Wczoraj wieczorem (17 stycznia) wyburzana kamienica wyglądała tak:

p1080202p1080211

p1080215p1080219

Dziś (18 stycznia) części budynku w którym mieszkali lokatorzy już nie ma.

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Krystyna dnia 31/12/2014 o godz. 16:26.

    To po prostu w głowie się nie mieści, żeby coś takiego działo się w majestacie prawa, w XXI wieku, w kraju środkowoeuropejskim, w Unii Europejskiej. Albo moja głowa jest zbyt mała, albo bezprawie sięgnęło zenitu.
    Gdzie obecnie mieszkają lokatorzy, czy ktoś to wie ?

Dodaj swój komentarz


Top