English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Na Wołomińskiej 22 zdemontowano dach – administracja jak zwykle umywa ręce

Opublikowane 21/08/14 o godz.08:24 w kategorii Historie lokatorów, Inne informacje.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

cam01071W dniu 8 sierpnia, w budynku przy ul. Wołomińskiej 22 na Szmulkach, robotnicy rozebrali dach. Nie wiadomo kim byli. Nie przyznaje się do nich administracja, choć nadal zarządza budynkiem. W dniu rozbiórki pracownicy administracji powiedzieli jednak lokatorom, by pozwolić robotnikom wejść na dach.

Budynek przy Wołomińskiej 22 jest w trakcie przekazywania nowemu właścicielowi, jednak nadal jest zarządzany przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. Wygląda na to, że nowy właściciel zdemontował dach, by dokonać “czyszczenia” kamienicy. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia była ulewa, która zalała lokale i poczyniła znaczne szkody. Jak na razie jedynym zabezpieczeniem jest folia. Wiadomo jednak, że nie jest to zabezpieczenie wystarczające przed poważnymi opadami i przed śniegiem. Przedstawiciele administracji oświadczyli lokatorom, że nie zamierzają przywrócić dachu. Elementy dachu zostały pozostawione na strychu, co stanowi dodatkowe zagrożenie w razie zamoknięcia stropów.

Na tym przykładzie widać dokładnie, jak państwowa administracja idzie ręka w rękę z czyścicielami kamienic, by ułatwić im pozbywanie się lokatorów z budynków.

Oferta na sprzedaż budynku wczoraj była dostępna na Allegro. Budynek jest wystawiony na sprzedaż za 2 miliony zł.

cam01069cam01077

W kuchni zalanego lokalu nie można korzystać z kuchenki gazowej:

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top