English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Wykurzanie lokatorów na Grochowie – metoda “na wodę”

Opublikowane 30/11/11 o godz.01:06 w kategorii Historie lokatorów, Nasze działania, Strona społeczna, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

wlasciciel-grenadW dniu 18 listopada, działacze Komitetu Obrony Lokatorów, wraz z osobami wspierającymi, udali się na interwencję na ul. Grenadierów, w dzielnicy Grochów. Interwencja była spowodowana zgłoszeniem lokatorki zamieszkującej jeden z lokali w kamienicy. Od 8 miesięcy była pozbawiona wody bieżącej przez właściciela nieruchomości. Nie może też się starać o lokal komunalny od miasta, gdyż sztywne przepisy powodują, że w sytuacji braku prawidłowego wypowiedzenia umowy najmu w lokalu prywatnym, podania o lokal komunalny zostaną odrzucone.

Na filmie poniżej udokumentowana została rozmowa z lokatorką, oraz z właścicielem nieruchomości, który mieszka piętro niżej. Mówi on na filmie bez ogródek, dlaczego odmawia prawidłowego wypowiedzenia umowy najmu. Wypiera się jednak faktu wyłączenia wody, choć z całą pewnością na właścicielu nieruchomości ciąży odpowiedzialność za doprowadzenie wody do budynku i znajdujących się w nim lokali.

Interwencja Komitetu odniosła skutek: tego samego dnia w którym został nagrany film, właściciel włączył wodę.

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Ewa dnia 14/09/2012 o godz. 23:52.

    Co to sie dzieje, ze wladze odpowiedzialne za cywilizacje w panstwie nie r eaguja na te chamskie metody, na ktore nie ma odwetu ze strony ani rzadu ani samorzadu ani ludzi, ktorzy juz zalatwili w jakis sposob swoje bolaczki zwiazane z mieszkaniami po transformacji ustrojowej! teraz odcinanie wody jest karalne! kto wiec te kary wymierza? ja na Mokotowie tez nie mam wody 4 lata i 4 miesiace!!!! w dodatku to hohsztapler, ktory mi ta wode odcial pod pretekstem, ze nie place za nia! 60 lat placilam, a teraz przestalam? bo on chce mnie wykurzyc z mojego mieszkania? on jest chory na glowe! on moze mowic co chce , ale i tak uprawnien do wlasnosci budynku nigdy nie mial i nie ma! nawet wpis do ksiag wieczystych mu tego nie zalatwi -wlamania do mojego mieszkania tez nie sa prawem wlasnosci tylko rozbojem! hochsztaplerzy zawojowali Warszawe i wiele duzych innych miast! jak sieprzed tym bronic? moze by posluchac b. prezydenta RP – Walesy? co nam zostalo? tylko chyba to!.-

  2. Komentarz napisany przez Ewa dnia 15/09/2012 o godz. 00:05.

    Grochow – po obejrzeniu video co tam sie dzieje, stwierdzam, ze nie tylko w mojej kamienicy takie cyrki sie dzieja i psychopaci w jakis sposob zostali uprawnieni? do maltretowania starszych osob – zyjemy w nienormalnym Kraju gdzie wariaci robia z nami co chca, a wladze milcza – przyzwalaja na to? kto wreszcie wezmie sie za problem i wybuduje 10 domow komunalnych i bedzie po wszystkim! tacy ulomni “wlasciciele” niech zostana sami w tych ruinach ze swoja psychiczna choroba. Jego rzyma adrenalina on nie umie zyc bez szamba ktore ma w buzi. Dlaczego za to co robia nie odpowiadaja karnie. Za takich przyglupkow powinna gmina odpowiadac – bo to gminy pozostawily nas na pozarcie chorym ulomnym zakompleksionym debilom. No coz za malo psychiatrycznych domow – tylko kto zechce takie cos leczyc.

Dodaj swój komentarz


Top