English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Wiec solidarnościowy z mieszkańcami ul. Stanisława Augusta 8

Opublikowane 01/06/12 o godz.21:00 w kategorii Fotografie i filmy, Nasze działania, Strona społeczna, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

augusta-038Dziś na ul. Stanisława Augusta w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe odbył się wiec solidarnościowy na okoliczność zapowiadanego ataku “odzyskiwaczy nieruchomości”, którzy dali mieszkańcom czas do wczoraj na opuszczenie budynku. O godz. 13:30 na wezwanie Komitetu Obrony Lokatorów (do którego też należą mieszkańcy kamienicy) stawiło się kilkadziesiąt osób.

Mieszkańcy wywiesili na kamienicy bannery z napisami: “Ufaj władzy, będziesz bezdomny”, “ZGN – Zgraja Gangsterów i Nierobów”, “Praga Południe – 600 roszczeń, raz dwa trzy, jutro możesz być ty!”. Obok flagi biało-czerwonej, wywieszona była też czarna flaga.

Podczas wiecu, wielokrotnie ulicą przejeżdżały samochody z przyciemnionymi szybami, które zwalniały, w momencie mijania budynku, by obserwować sytuację. Osoby, które próbują zmusić lokatorów do opuszczenia budynku zastraszając ich i grożąc pozwami, nie odważyły się pojawić podczas trwania pikiety solidarnościowej. Widziano ich jednak parę godzin później. Nie doszło jednak do żadnych incydentów.

Dowiedzieliśmy się także, że mieszkańcy otrzymali już pierwsze pozwy o eksmisję, sygnowane przez kancelarię Jana Stachury. Od dziś, wszyscy lokatorzy mieszkają już bez umów najmu.

augusta-012augusta-010augusta-018augusta-036

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top