English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Interpelacja w Sejmie na podstawie analizy Komitetu Obrony Lokatorów

Opublikowane 21/01/10 o godz.00:53 w kategorii Dokumenty, Wiadomości, Z kraju.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Poseł na Sejm Artur Górski, z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, złożył w dniu dzisiejszym na ręce Marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego, interpelację w sprawie planowanych zmian w Ustawie o ochronie praw lokatorów. W ocenie Komitetu Obrony Lokatorów, na którą powołuje się pan Górski, zmiany wpłyną bardzo niekorzystnie na sytuację lokatorów.

Interpelacja zawiera pytania do Premiera o stan jego wiedzy na temat planowanej nowelizacji, oraz o stopień zaawansowania prac, a także na stanowisko rządu w tej sprawie. Poseł Górski zadał również pytanie na temat trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu, który w opinii KOL nie umożliwił realnej partycypacji organizacji społecznych w tym procesie.

Oto tekst interpelacji:

Ministerstwo Gospodarki opublikowało projekt wraz z uzasadnieniem. Publikowaliśmy również opinię Komitetu Obrony Lokatorów na temat nowelizacji.

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez meg dnia 21/01/2010 o godz. 11:41.

    Dobrze, że chociaż jeden poseł zainteresował się sprawą… Dzięki Mu za to.

  2. Komentarz napisany przez marko dnia 24/01/2010 o godz. 19:44.

    Tak dzięki mu za to.Jednak działacze Komitetu Obrony Lokatorów nadal uważają że jeszcze inne zapisy w tej nowelizacji też nie są do końca przemyślane Komitet chciałby mieć więcej czasu na dogłębne przeanalizowanie proponowanych zmian w tej ustawie.Dlaczego w tej ustawie nie zmieniono przepisów broniących lokatorów, dlaczego nie wprowadzono dla kamieniczników dodatkowych ograniczeń.Dlatego też chcielibyśmy aby większa ilość posłów zainteresowała się tą sprawą.Nie możemy liczyć na partie wiodącą bo widzimy co się dzieje w niektórych urzędach w Warszawie. Urzędnicy narzuceni przez tą partie robią co chcą ,czują się bezkarni, śmieją się mieszkańcom w oczy więc od razu widać że ta partia jest dla bogatych.Wybory są blisko więc mamy nadzieję że zostaną oni dokładnie rozliczeni

Dodaj swój komentarz


Top