English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Publikujemy oświadczenie majątkowe wiceburmistrz Katarzyny Łęgiewicz

Opublikowane 27/06/12 o godz.14:55 w kategorii Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Zarząd Dzielnicy powinien publikować swoje oświadczenia majątkowe na stronach władz samorządowych. Słowo klucz: “powinien”. Z niewiadomych przyczyn, być może związanych z redukcją kosztów utrzymania urzędu (haha), oświadczenia majątkowe pewnych kluczowych postaci Zarządu Dzielnicy Praga-Północ nie zostały opublikowane na tej stronie:

http://www.praga-pn.waw.pl/page/index.php?str=427

Chodzi m.in. o oświadczenia majątkowe “przywiezionych w teczkach”, mianowanych w niedemokratyczny sposób, burmistrza dzielnicy Piotra Zalewskiego (tego od luksusowych biurek i wycieczek służbowym samochodem poza miasto), oraz Katarzyny Łęgiewicz (znanej z pogardliwego traktowania odwiedzających ją lokatorów).

Ponieważ Komitet Obrony Lokatorów stara się w miarę swoich skromnych możliwości wspierać funkcjonowanie kulejących urzędów, postanowiliśmy nie czekać aż oświadczenie majątkowe Katarzyny Łęgiewicz zostanie opublikowane przez zapracowanych administratorów witryny “Przyjaznej strony Pragi-Północ” i opublikować je na naszych łamach. Oto ono:

Oświadczenie majątkowe zawiera informację o zasiadaniu w radzie nadzorczej spółki zajmującej się obrotem nieruchomościami TON AGRO, co już wcześniej wzbudziło wątpliwości Komitetu Obrony Lokatorów, gdyż wiedza o nieruchomościach m. st. Warszawy, którą posiada pani Łęgiewicz, może być wykorzystywana do działalności komercyjnej prywatnej spółki działającej w branży obrotu nieruchomościami. Pisaliśmy o tym tutaj: https://lokatorzy.info.pl/zapytanie-kol-do-dyrektor-katarzyny-legiewicz/

Otrzymaliśmy wówczas odpowiedź zawierającą pogróżki: https://lokatorzy.info.pl/pani-katarzyna-legiewicz-przyznaje-ze-pracuje-w-ton-agro-i-grozi-procesem/

Sprawa została zgłoszona do CBA, jednak urząd ten zadowolił się przekazaniem sprawy do rozpoznania władzom Warszawy, gdzie oczywiście sprawie ukręcono łeb, na zasadzie: “swoich się nie rusza”.

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top