English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Blokada eksmisji na ul. Łojewskiej

Opublikowane 05/07/12 o godz.13:16 w kategorii Nasze działania, Strona społeczna.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

lojewska-035Środowa eksmisja na bruk 70 letniej kobiety chorującej na schizofrenię i jej rodziny została skutecznie zablokowana podczas akcji zorganizowanej przez Komitet Obrony Lokatorów. Podczas akcji obecni byli liczni lokatorzy, skłotersi i działacze społeczni. Rodzina miała być eksmitowana na czas 3 miesięcy do hotelu kontenerowego na ul. Przeworskiej, a potem na bruk.

Komitet Obrony Lokatorów dziękuje serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu blokady!

O godz. 10 rano grupa blokujących pojawiła się na klatce schodowej w bloku zamieszkałym przez rodzinę. Komornicy, natknąwszy się na blokadę wezwali posiłki policyjne. Przez kilkanaście minut sytuacja była napięta, gdyż przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej, koniecznie chciał doprowadzić do eksmisji. Jednak policja oznajmiła, że ponieważ nie została naruszona nietykalność osobista komornika, funkcjonariusze nie mają nic do zrobienia. Sam komornik nie miał ochoty przepychać się z kilkudziesięcioma osobami siedzącymi na schodach. Ostatecznie, postanowił protokolarnie odstąpić od eksmisji.

Lokatorzy wnieśli o odroczenie do czasu uzyskania od gminy lokalu socjalnego. Przy okazji, dowiedzieliśmy się że tego dnia ten sam komornik miał dokonać innej eksmisji w tym samym bloku, ale z powodu blokady już nie zdążył.

Wśród eksmitowanych miała być 70 letnia kobieta, która od 30 lat choruje na schizofrenie paranoidalną i cukrzycę. Jej choroby wymagają ciągłej i stałej opieki przez osoby najbliższe, czyli przez rodzinę, a fakt eksmisji ogranicza, a wręcz uniemożliwia prawidłową opiekę nad babcią. Jej syn, który mieszka razem, od 26 lat choruje na chorobę Bürgera kończyn dolnych, jest to ciężka, bolesna i nieuleczalna choroba. Z racji choroby otrzymuje rentę w wysokości 388,84 złotych netto, a jego stan zdrowia nie pozwala na podjęcie pracy. Jego żona oraz syn są osobami bezrobotnymi.

Eksmisja miała zostać przeprowadzona do hotelu robotniczego (właściwie kontenerów socjalnych) na ul. Przeworskiej 1 na czas 6 miesięcy. Później, eksmitowani wylądują na bruku (to tzw. „eksmisja na bruk na raty”).

Poniżej, film z blokady:

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez James Kole dnia 29/08/2012 o godz. 12:06.

    Bardzo Dobrze robicie broniąc tych ludzi przed eksmisją to jest po prostu pacyfikacja obywateli i bezkarność urzędnicza oraz niemoc pokrzywdzonych którzy bez waszej pomocy nie dali by rady
    tyle tylko że takich jak oni w naszym kraju jest bardzo dużo a urzędy i ich pracownicy robią co chcą wedle ich widzi mi się że o komornikach nie wspomnę to nie są ludzie tylko zwierzęta nawet nie w ogóle zero litości i jakiegokolwiek myślenia logicznego nie zbadają sprawy czy ten ktoś dostał mieszkanie czy nie czy ma szansę na “normalnie” życie chociaż płacimy im i to nie mało szkoda słów
    jak dla mnie to użycie siły jest niezbędne i za aresztowanie obywatelskie komornika oraz policjantów którzy będą mu pomagać jest niezbędne a za to że działają bezprawnie bo mamy prawo do godnego życia i mieszkania tym bardziej jeśli są to ludzie chorzy których Państwo Polskie niby bronić powinno niech komornik zapozna się z Konstytucją RP co dla nich jest kawałkiem szmaty z aktami które przeszkadzają im w nieludzkim traktowaniu innych i niech następnym razem zbadają sprawę przed uszyciem siły

    normalnie brak słów na działanie organów państwa w którym żyjemy i jesteśmy jego obywatelami niewolnikami

    Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz


Top