English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Mija pierwszy tydzień patroli lokatorskich na Pradze

Opublikowane 17/12/11 o godz.21:44 w kategorii Fotografie i filmy, Nasze działania, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

084Mija pierwszy tydzień aktywności „Brygad Okrzejówek” – patroli lokatorskich zorganizowanych przez Komitet Obrony Lokatorów i Związek Syndykalistów Polski w celu ochrony lokatorów praskich kamienic zagrożonych podpaleniami. Patrole zostały powołane na demonstracji przeciw podpaleniom, która odbyła się w zeszłym tygodniu.

W kamienicach, które wielokrotnie paliły się w tym roku i które były szczególnym przedmiotem uwagi patrolujących, nie doszło na razie do ponownych podpaleń. Jednak zagrożenie nie minęło – w środę, na ul. Marcinkowskiego doszło do podpalenia pustostanu.

Patrole oglądają podwórka, zejścia do piwnic, zabezpieczenia strychów i inne miejsca, które wymagają sprawdzenia. Podczas tych oględzin, wyszło na jaw, jak wiele z tych miejsc jest pozbawionych nawet podstawowego zabezpieczenia. Patrolujący napotkali otwarte zejścia do piwnic, wypełnione łatwopalnymi materiałami, niezabezpieczone okna piwniczne, umożliwiające łatwe wrzucenie płonących materiałów. Tam gdzie doszło do podpaleń strychów, działania naprawcze Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami wyglądają na amatorskie i tymczasowe.

Poniżej, zdjęcia szczególnie zaniedbanych miejsc. Nie podajemy adresów, ponieważ nie ma po co ułatwiać zadania podpalaczom, a ZGN powinien sam sprawdzić, gdzie to jest i odpowiednio zabezpieczyć.

0920910880060071009

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Krzysiek dnia 18/12/2011 o godz. 18:34.

    nie wim co powiedzieć. Wydawało by się że policja i straż miejska są po to aby chronić obywateli i wypełniać tę rolę gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Czy to państwo jeszcze spełnia swoje zadania i obowiązki?

  2. Komentarz napisany przez admin dnia 18/12/2011 o godz. 23:37.

    Dawno przestało. Nie ma innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce.

Dodaj swój komentarz


Top