English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Kolejna ofiara polityki miasta

Opublikowane 21/09/12 o godz.07:59 w kategorii Historie lokatorów, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb lokatorki, która zmarła w wyniku stresu wywołanego przez niesprawiedliwe wypowiedzenie umowy najmu przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Bielany.

W czerwcu, ZGN wypowiedziało umowę najmu pod pretekstem braku zgody właściciela (miasta) na zamieszkiwanie w lokalu najbliższej rodziny. Nie przeszkadzało to jednak administracji w pobieraniu opłat za wszystkie przebywające w lokalu osoby.

Komitet Obrony Lokatorów wystąpił w obronie poszkodowanej lokatorki i jej rodziny, jednak parę dni po tym jak zgłosiła się na dyżur Komitetu, lokatorka doznała zawału. W wyniku interwencji KOL, wypowiedzenie umowy najmu zostało cofnięte. Stało się to w czasie, gdy lokatorka walczyła o życie. Niestety za późno. Lokatorka zmarła 3 września, nie odzyskawszy nigdy przytomności.

Jak możesz pomóc?

6 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

 1. Komentarz napisany przez Izabella dnia 21/09/2012 o godz. 15:07.

  Witam,
  Chciałabym podziękować całemu komitetowi a zwłaszcza Panu Markowi za bronienie mojej mamy i mnie w naszej sprawie. Sprawa zakończyła się pozytywnie (mama odzyskała tytuł najmu lokalu) szkoda tylko, że nie może się tym cieszyć i dziękować ze mną…
  Jedno co mogę powiedzieć, życzę Wszystkim by mieli szczęście spotkać Pana Marka, człowieka który bezinteresownie potrafi podać rękę drugiemu człowiekowi, który ma tyle uporu i siły by walczyć w imieniu innych.
  Myślę, że podziękowania należą się również jego żonie oraz rodzinie Pana Marka za to, że dzielą się poświęcając „swój czas” dla nas.
  Tak nie wielu z Nas to potrafi….

  Pogrążona w smutku córka.

 2. Komentarz napisany przez Krystian Jarząbek dnia 05/10/2012 o godz. 16:15.

  Szanowna Pani Izo

  bezduszne urzedasy powinni odpowiedziec karnie za smierc Pani Mamy. Nie znam sie tak dobrze na prawie, ale moznaby to podpiac pod art. 160 parag. 2 K.k. /narazenie na niebezpieczenstwo utraty zycia/. Prosze sie 3mac.

  Pozdrawiam Serdecznie
  SURSUM CORDA

  Krystian Jarząbek
  nieetatowy obronca praw czlowieka
  Czersk, woj. pomorskie

 3. Komentarz napisany przez Krystian Jarząbek dnia 05/10/2012 o godz. 16:17.

  KOREKTA

  Chodzi o art. 160 parag.1

  przepraszam za pomylke

  Krystian Jarząbek

 4. Komentarz napisany przez grzegorz dnia 27/12/2012 o godz. 17:36.

  witam , jestem mieszkańcem bielan, mieszkam w mieszkaniu komunalnym przy ul.conrada 3b, niestety smutnym faktem jest że ta banda w ZGN bielany nadaje się tylko na stryczek.My jako mieszkancy bloków komunalnych Conrada3 cały czas walczymy z ta bandą, ostatnio otworzyli na rozścierz bramę wjazdową na teren naszych bloków która do tej pory od samego początku była zamknięta.w chwili przydziału mieszkania każdy z nas otrzymał pilota do tej bramy,itp.Ach jakie piękne były obiecanki , garaż podziemny itp. W chwili obecnej garaż stoi zamknięty, wielokrotnie już był zalany, wszystko tam gnije,klatki wyjściowe z garażu się rozsypują,a nam zaproponowano wynajem garażu po 12zł/m2 x 12m + Vat itp ,a brama została otworzona i wyłączona -a ta suka administratorka oznajmiła nam że teren jest publiczny i brama musi być otwarta.
  Pomijam fakt że jedyna osoba nam przychylna z-ca burmistrza p.Rudzki próbował się zająć tą bandą z ZGN Bielany, można o nich wiele poczytac, pensje średnio po 6500zł, oczywiście najwieksza ilość pracowników w Warszawie na ilość mieszakańców-TO JEST BANDA ZŁODZIEI I POWINNO SIĘ ICH POWIESIĆ

 5. Komentarz napisany przez grzegorz dnia 27/12/2012 o godz. 17:41.
 6. Komentarz napisany przez boguś dnia 29/06/2015 o godz. 08:07.

  Jak walka z zgn ? Na ochocie jest to samo i w żaden sposób nie możemy ugryżć tematu, w dodatku przyszła burmistrz łęgiewicz(chyba) była u Was – akceptuje złodziejstwo.

Dodaj swój komentarz


Top