English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Akcja informacyjna pod Instytutem Polskim w Berlinie

Opublikowane 25/08/12 o godz.20:52 w kategorii Nasze działania, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

berlinkol1W dniu 24 sierpnia, pod Instytutem Polskim w Berlinie miała miejsce pikieta informacyjna, będąca akcją solidarnościową z ruchem lokatorskim w Polsce. Wokół Instytutu rozwieszono zdjęcia przedstawiające warunki mieszkaniowe w lokalach komunalnych w Warszawie i opisujące tragiczną sytuację lokatorów. Licznym przechodniom, zarówno turystom, jak i Niemcom, rozdawano wielojęzyczne ulotki.

Wystawa zawita też do obozu protestujących mieszkańców dzielnicy Kreuzberg, na Kottbuser Tor. Nasi przyjaciele z Berlina przesyłają wyrazy solidarności działaczom lokatorskim w Polsce i zachęcają ich do kontynuowania walki.

berlinkol31

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Ewa dnia 14/09/2012 o godz. 23:37.

    Dlaczego ta akcja odbywa sie az w Berlinie? czy w Polsce ignorancja wladzy do tematu lokatorow jest nie do pokonania? To jest b. dziwne – dlaczego ludzie ktorzy odpowiadaja za ustawodawstwo w Polsce sa przeciwni – bo jesli im to tak bardzo obojetne tzn. ze sa przeciwni – aby w Polsce rozwiazac problem mieszkancow duzych miast – bo w przewazajacej czesci tam jest problem! Najpierw trzeba uregulowac sytuacje prawne wieloletnich mieszkancow dopiero pozniej pchac w ich miejsce naplyw z calej Polski. Ludzie to nie dym – nie rozejda sie – musza przezyc swoje zycie! Kim sa ludzie tak wrodzy swoim petentom? W czasach przymusowej gospodarki lokalami odbierano pokoje dla swoich ludzi w mieszkaniach bogatszych obywateli. Teraz pozabierajcie te pozostalosci komuny! pozalatwiajcie sprawy tych wieloletnich pokrzywdzonych – mozna sprzedac im to co juz dawno splacili, bo powojenne nieruchomosci to my utrzymywalismy!

Dodaj swój komentarz


Top