English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Dąbrowa Górnicza: dzika eksmisja w asyście policji

Opublikowane 02/08/21 o godz.21:23 w kategorii Historie lokatorów, Inne informacje.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

(Na zdjęciu: pracownik firmy przeprowadzkowej wynosi własność należącą do lokatorów bez ich zgody – właściciel się temu przygląda).

W dniu dzisiejszym doszło do próby dzikiej eksmisji w Dąbrowie Górniczej. Prywatny właściciel włamał się do domu i rozpoczął wynoszenie mebli należących do rodziny zamieszkującej dom przy ul. Północnej pod pretekstem “remontu”. Zawiadomiona o przestępstwie policja odmówiła podjęcia czynności, twierdząc, że nie doszło do naruszenia miru domowego.

Bezczynność policji trwała wiele godzin, w czasie których napastnicy wynieśli wyposażenie mieszkania i drzwi wejściowe. Wszystko wskazuje na to, że przestępcy korzystali z parasola ochronnego Komisariatu przy ul. Piłsudskiego. Ostatecznie, po wielu interwencjach i naciskach na funkcjonariuszy, przestępcy zostali zmuszeni do opuszczenia terenu posesji. Lokatorzy pozostali w domu, zostali jednak pozbawieni całej swojej własności, która została wywieziona w nieznanym kierunku. Nie mogą nawet korzystać z furtki wejściowej, gdyż została zamknięta.

Dzisiejsza sytuacja jest kolejnym przykładem bezczynności policji wobec bezprawia. Tej sytuacji nie można nazwać inaczej, niż asystowaniem policji przy dzikich eksmisjach.

Poniżej film z wydarzeń:

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Katarzyna dnia 02/08/2021 o godz. 22:35.

    Brawo Boguslaw Blicharski i Artur Grala. Odwaliliscie kawał dobrej roboty!!! Jestem z WAS dumna!!! Gratulacje!!! Ja dzwoniąc na KOMENDĘ WOJEWÓDZKĄ W KATOWICACH myślałam ,że wyjdę z siebie!
    Co za tumany pracują w policji!!! Dopiero po zrobieniu awantury i groźbie napisania skargi policmajstry się zreflektowały! Skarga na działania policji i tak wpłynie.

Dodaj swój komentarz


Top