English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Konsultacja projektu wspierania budownictwa

Opublikowane 22/04/24 o godz.08:45 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Ministerstwo Rozwoju i Technologii skierowało do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa. Komitet Obrony Praw Lokatorów przesłał swoją opinię dotyczącą projektu.

Tekst projektu Ministerstwa jest dostępny tu.

Zwiększenie dostępności zasobów mieszkaniowych dla gospodarstw domowych osiągających niskie i minimalne dochody jest koniecznością. W tym zakresie cieszy nas, że Ministerstwo nie widzi już rozwiązania problemów mieszkaniowych w deregulacji i wspieraniu prywatyzacji, co niestety było plagą koncepcji mieszkaniowych ostatniego 30-lecia. Cieszy też wsparcie mieszkaniowe dla osób studiujących.

Niepokój Komitetu budzi brak uregulowań wprowadzających pewną równowagę w zakresie proporcji budownictwa socjalnego i komunalnego, a budownictwa w systemie SIM i TBS. Na podstawie naszych warszawskich doświadczeń widzimy, że liczba budowanych droższych zasobów TBS wielokrotnie przewyższa liczbę budowanych mieszkań komunalnych.

Komitet Obrony Praw Lokatorów proponuje wprowadzenie zasady parytetu w liczbie budowanych lokali komunalnych i TBS przy użyciu środków opisanych w projekcie.

Całość stanowiska Komitetu Obrony Praw Lokatorów wysłaną do Ministerstwa Rozwoju i Technologii w ramach konsultacji można przeczytać tutaj:

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top