English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Protest na ul. Francuskiej 30

Opublikowane 23/09/15 o godz.22:13 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

francuska30bW sobotę 19 września, pod kamienicą na ul. Francuskiej 30 odbyła się pikieta przeciwko działaniom duetu Hubert Massalski Marek Mossakowski. Celem protestu było zwrócenie uwagi na tragiczne dla lokatorów działania duetu. Poniżej prezentujemy tekst ulotki rozdawanej przechodniom i klientom kawiarni działającej w budynku.

Nazwiska Massalski i Mossakowski stały się symbolami współczesnego zła. Tego zła, które może spaść znienacka na każdego z nas. Mogą pojawić się pewnego pięknego dnia, twierdząc, że kamienica w której spędziłeś całe życie należy do nich. A wtedy, małe są nadzieje na to, że jeszcze kiedykolwiek będziesz mieszkać w spokoju.

Zacznie się spokojnie, od “przyjacielskiej” wizyty. Potem będą komunikaty o podwyżce. Ale Mossakowski “zapomni” podać numer konta. W ten sposób się zadłużysz. Wtedy Massalski będzie Cię ścigać po sądach i nie będzie miało znaczenia, że już w lokalu nie mieszkasz, że Twoja matka lokatorka zginęła w podejrzanych okolicznościach i że to za jej dług ścigają Ciebie. Potem zaczną się najścia, wtargnięcia, procesy idące jak po sznurku po myśli Mossakowskiego i Massalskiego.

Rodzina Mossakowskiego musiała być bardzo rozbudowana, skoro “odziedziczył” lub w inny sposób “odzyskał” dziesiątki kamienic w Warszawie. W wielu przypadkach, dokumentacja przejęć jest tak podejrzana, że czytając ją włosy stają dęba. Władze miasta zamiast bronić swojego zasobu, na wszelkie sposoby ułatwiają działanie grupy “odzyskiwaczy”. Jednocześnie pozbawiając pomocy pozostawionych bez mieszkań lokatorów.

Szwindel mieszkaniowy kwitnie w najlepsze, bo ludzie zamykają oczy. Widzą tylko modne knajpy i bogato wyposażone apartamenty, nie interesując się jakie ludzkie tragedie wydarzyły się w czyszczonych kamienicach. Szwindel kwitnie, bo biorą w nim udział najwyżej postawieni urzędnicy we władzach miasta. Szwindel kwitnie, bo nie wyrażasz sprzeciwu, bo pozwalasz, by Twoi sąsiedzi sam na sam zostali z problemem, który być może jutro dotknie też Ciebie.

Kiedyś, nasza epoka przejdzie do historii jako okres masowej grabieży nieruchomości i pognębienia lokatorów. Nie bądź tym, który chował głowę w piasek!

francuska301

francuska30c

francuska30d

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Wanda Pradzioch Warszaw.Stow. Lokatorów dnia 24/09/2015 o godz. 09:35.

    Oni to robią za naszym przyzwoleniem, bo łatwiej schować głowę w piasek niż walczyć. Już słyszałam, że ktoś się boi, bo może skończyć jak Jola, ale “wszystkich nas nie spalą” Jola była nie tylko lokatorem, ale również czynną działaczką i zbyt nie wygodna dla “SS”

  2. Komentarz napisany przez alina dnia 26/09/2015 o godz. 19:18.

    Za masową grabież nieruchomości wybudowanych ogromnym wysiłkiem narodu, brutalne pozbawianie ludzi dachu nad głową, przede wszystkim należy oskarżyć nasze kolejne rządy, które pozwalały i nadal pozwalają na ten rozbój.
    To największe świństwo powojennej Polski zrobione Obywatelom, którzy budowali Polskę od nowa.

Dodaj swój komentarz


Top