English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Komitet zbiera podpisy pod odwołaniem Burmistrz Łęgiewicz

Opublikowane 14/06/12 o godz.01:52 w kategorii Nasze działania, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

2012-06-11-171734Komitet Obrony Lokatorów kontynuuje rozpoczętą 31 maja kampanię o odwołanie mianowanej odgórnie wiceburmistrz Pragi-Północ, pani Katarzyny Łęgiewicz z Platformy Obywatelskiej. Powodem jest ledwie skrywana pogarda i lekceważenie Burmistrz wobec problemów lokatorów, oraz blokowanie przyznawania lokali komunalnych i socjalnych, często bezprawne odmowy przyznania lokali, lub przyznawanie lokali nie nadających się do zamieszkania i uwłaczających ludzkiej godności.

W dniu 31 maja KOL symbolicznie wywiózł panią Burmistrz na taczkach. Obecnie, zbieramy podpisy pod wnioskiem do Rady Dzielnicy o głosowanie w sprawie odwołania. Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy, dzięki głosom wstrzymującym się SLD, wniosek o odwołanie wiceburmistrz nie znalazł się w porządku obrad. Jednak radny SLD, Ireneusz Tondera, obiecał iż w przypadku zebrania przez mieszkańców 1500 podpisów, SLD będzie głosować za odwołaniem wiceburmistrz.

W obietnice polityków nie wierzymy, ale podpisy zbieramy. Pożyjemy, zobaczymy… Odwołanie zarządu dzielnicy Wawer pokazało, że władze mianowane przez PO nie są jednak nietykalne.

Jeśli chcesz pomóc zbierać podpisy, zgłoś się na dyżury Komitetu, w celu pobrania odpowiednich list.

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Monika dnia 26/06/2012 o godz. 19:18.

    Kiedy będą zbierane podpisy o odwołanie z-cy burmistrza Pragi Płd. Roberta Kempy i jego skorumpowanej “rodzinki” z ZGN Pragi Południe???

Dodaj swój komentarz


Top