English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Interwencja KOL na ul. 29 Listopada

Opublikowane 18/12/09 o godz.08:30 w kategorii Fotografie i filmy, Historie lokatorów, Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

11 grudnia, Komitet Obrony Lokatorów udał się na interwencję do budynków na ul. 29 Listopada przy Łazienkach, gdzie urzędnicy Administracji planowali odłączenie gazu mieszkańcom, by łatwiej się ich pozbyć pod przyszłe inwestycje.

Osiedle lokali komunalnych i socjalnych nie pasuje do urzędniczej wizji rozwoju tego obszaru miasta. Z pewnością urzędnicy woleliby w tym miejscu sieć luksusowych hoteli lub apartamentowców.

Dzięki obecności kamery Komitetu Obrony Lokatorów, kontrola gazu została wykonana bardzo dokładnie, pomniejsze usterki zostały natychmiast usunięte, a inspektor z Administracji obiecała niezwłocznie wydać zlecenie na usunięcie pozostałych usterek.

Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że gdyby nie obecność kamery, urzędnicy znaleźliby sposób, by uzasadnić całkowite odcięcie gazu od budynków.

Jak możesz pomóc?

6 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

 1. Komentarz napisany przez meg dnia 18/12/2009 o godz. 17:50.

  KOL moim zdaniem ma rację, odłączenie gazu to sposób na szybkie pozbycie się mieszkańców z tego terenu:
  Najpierw zabiorą mieszkańcom gaz, później zawiedzie przeciążona instalacja elektryczna więc nie będzie działać centralne ogrzewanie. Na remont ZGN nie będzie miał pieniędzy bo duża część lokatorów nie płaci czynszu..(Zadłużenie jest duże ale z winy złej polityki mieszkaniowej. Dlaczego niemal wszystkie lokale jednoizbowe 75 mieszkań zostało zasiedlonych osobami z eksmisji gdzie wiadomo, iż nie będą nadal płacić? – to pytanie do urzędników). Po krachu wszystkich niezbędnych do życia instalacji w budynkach szybko się “hołotę” przeniesie do innych jeszcze gorszych mieszkań. A nieruchomości się sprzeda elicie zabiegającej od kilku lat o teren w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Miasto ma prawo i może sprzedać te budynki ale dlaczego w drodze upodlenia mieszkańców. Dlaczego próbuje się wprowadzić odpowiedzialność zbiorową za zaległości czynszowe części mieszkańców? Większość normalnych rodzin chętnie wyprowadziła by się do innego miejsca z dala od … grzecznie określając – części mieszkających tu abnegatów … ale na poniewieranie siebie przez urzędników nie pozwoli. Czemu i komu to poniewieranie ma służyć?
  I jeszcze jedno pytanie? Dlaczego najemcy nie mogą wykupić lokali, skoro nieruchomości te są w 100% własnością Miasta? Tak tylko pytam…..

 2. Komentarz napisany przez meg dnia 26/12/2009 o godz. 15:24.

  Mam nadzieję, że ADK nie zwolni z pracy p. inspektor i elektryka z wąsami. Ludzi, którzy obiektywnie ocenili stan techniczny instalacji gazowej.

 3. Komentarz napisany przez admin dnia 30/12/2009 o godz. 23:34.

  Materiał lepszej jakości jest dostępny tutaj: https://lokatorzy.info.pl/wp-content/uploads/29list_gazc.wmv

 4. Pingback napisany przez Komitet Obrony Lokatorów: Wiceburmistrz Jerzy Majewski mija się z prawdą na wizji dnia 31/12/2009 o godz. 02:19.

  […] Interwencja KOL na ul. 29 Listopada […]

 5. Komentarz napisany przez meg dnia 02/01/2010 o godz. 13:48.

  http://www.zw.com.pl/artykul/385548_Kamienica_czy_cenny_grunt.html
  na ul. Kruczej podobno zagrożone były stropy przeczytajcie

 6. Komentarz napisany przez Mega dnia 07/09/2010 o godz. 15:30.

  I znowu na dyrektora Łazienek Królewskich powołano kumpla Palikota – http://niezalezna.pl/article/show/id/36636
  dlaczego? chodzi pewnie o tereny zaplecza gospodarczego “Łazienek” przy dla palikotowegodevelopera. Ciekawe kto będzie walczył o grunty po przeciwnej stronie ulicy 29-listopada 10 -12? Zobaczcie, kilka dni po zwycięstwie Komorowskiego Palikot znów obsadza stanowiska.

Dodaj swój komentarz


Top