English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Bezprawna weryfikacja dochodów przy wnioskach o lokal zamienny

Opublikowane 08/08/17 o godz.22:52 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Od kilku tygodni kontaktują się z nami lokatorzy z różnych adresów, m.in. z ul. Markowskiej, Otwockiej, Łochowskiej, Siedleckiej, oraz Strzeleckiej, którzy mieszkają w budynkach, które mają zostać poddane rewitalizacji. Urzędznicy domagają się od nich wypełnienia wniosków o lokal zamienny razem z informacjami o dochodach i majątku. Tym lokatorom, którzy nie chcieli składać dokumentów grożono gorszym traktowaniem. Powiedziano im, że zostaną wyeksmitowani i nawet, że wylądują na bruku. Grożono im też, że dostaną najgorsze lokale.

Komitet Obrony Praw Lokatorów uważa tę sytuację za skandaliczną. Ustawa o ochronie praw lokatorów zapewnia lokatorom powrót do wyremontowanego lokalu w ramach istniejącego stosunku najmu. Nie ma więc konieczności zawierania nowego stosunku najmu lub wypowiadania starego, a zwłaszcza nie jest potrzebna weryfikacja dochodów.

Wystosowaliśmy w tej sprawie poniższy list do Biura Polityki Lokalowej:

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez alina dnia 10/08/2017 o godz. 14:46.

    Psychiczne pastwienie się nad lokatorami wciąż trwa. Wszystko wskazuje na to, że polityką lokalową zajmują się sadyści.

  2. Komentarz napisany przez Ewa dnia 21/08/2017 o godz. 12:54.

    Jestem żywym przykładem,że Panie z Wydz. Lokalowego sprawdzają szafy, komody , szukając czy są ubrania, bielizna osoby, która mieszka w lokalu.Panie opowiedziały mi,że ” takie są procedury” udostępniania lokalu (wystąpiłam do Urzędu o udostępnienie 27m2 mieszkania synowi, który opuścił ZK), na moje zapytanie o pokazanie gdzie taka bzdura jest zapisana- nastało milczenie.Całe mieszkanie opisane, każda półeczka, komoda, nawet w łazience czyje i jakie stoją kosmetyki, jakie i ile ubrań wisi na wieszaku w przedpokoju. Poczułam się jak najgorsza zbrodniarka.Synowi mieszkania nie przyznano, bo przechodni pokój ma ok 15m2, urzęduje też tu i córka, wiec za duży metraż, ogólnie mam ok 21m2 pow. użytkowej

Dodaj swój komentarz


Top