English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Włochy: Właścicielka próbowała nie wpuścić lokatorki na posesję

Opublikowane 30/05/15 o godz.22:57 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

przednia9W piątek 29 maja miała miejsce interwencja Komitetu Obrony Praw Lokatorów przy ul. Przedniej 9 we Włochach. Gdy lokatorka wróciła do domu po załatwieniu swoich codziennych spraw, zastała zamkniętą bramę do posesji. Od kilku dni, 75-letnia lokatorka była zmuszona przeskakiwać przez płot, żeby dostać się do mieszkania, gdyż właścicielka odmówiła przekazania jej kluczy. Jednak tym razem, zamknięte były też drzwi wejściowe na klatkę.

W sytuacji tak jawnego naruszenia posiadania, było jasne, że lokatorka ma prawo dostać się do swojego mieszkania i tak też uczyniła. Właścicielka jednak twierdzi, iż lokatorka od pół roku nie mieszka w swoim lokalu, co jest oczywistą nieprawdą. Na jej wezwanie przyjechał patrol policji, jednak odmówił wszczęcia interwencji. Lokatorka spędziła spokojnie noc w swoim lokalu.

W interwencji uczestniczyła mieszkanka innego lokalu, która sama poprzedniego dnia została uratowana przed eksmisją do noclegowni.

Poniżej film z interwencji:

Jak możesz pomóc?

3 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Krystyna dnia 01/06/2015 o godz. 08:40.

    Jest takie powiedzenie, że prawda leży pośrodku. Właścicielka kamienicy twierdzi,że lokatorce przeszło rok temu wygasła umowa najmu i że lokatorka od trzech lat nie płaci czynszu ani rachunków za wodę i wywóz śmieci, oraz że lokatorka od pół roku nie mieszka w mieszkaniu.Lokatorka twierdzi coś zupełnie przeciwnego.Tak więc mamy słowo przeciwko słowu.Niemniej to nie jest powód,żeby utrudniać starszej pani wejście do mieszkania. Poza tym jest to bezprawne, o czym właścicielka kamienicy została poinformowana. To oburzające,że starsza pani od kilku dni była zmuszona przeskakiwać przez wysokie ogrodzenie.Na szczęście istnieje Komitet Obrony Praw Lokatorów,którego działacze interweniują w takich sytuacjach.

  2. Komentarz napisany przez Łukasz dnia 16/10/2015 o godz. 18:12.

    Mieszka, mieszka. Znam tą Panią z widzenia. Mnie bardziej interesuje jak się nazywa właścicielka… Bo za moją kamienicę też się biorą i to też jakaś kobieta. Znam jej nazwisko, ciekaw jestem czy to ta sama osoba. W okolicy podobno miała też inną kamienicę, ale sprzedała po podniesieniu czynszów i pozbyciu się lokatorów.

  3. Komentarz napisany przez Łukasz dnia 19/10/2015 o godz. 15:26.

    To ta sama osoba Edyta Matusik z Katowic usiłuje przejąć kamienicę w której mieszkam ul. Świetlana 7 . Obecnie zarządzana jest przez Zrzeszenie Właścicieli Nieruchomości, ona kupiła udział w kamienicy. Jest 11 właścicieli Zastrasza nasz, mówiąc, że jak nie podpiszemy z nią umów to nas wyrzuci. Obecnie mamy umowy bezterminowe ona chce, abyśmy podpisali je na rok. Co się dzieje w tym kraju? Doprowadzą do tego, że wszyscy młodzi ludzie wyjadą za granicę. Ja już na poważnie biorę to pod uwagę…

Dodaj swój komentarz


Top