English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Udaremniona licytacja kamienicy przy ul. Narbutta 58

Opublikowane 19/12/14 o godz.00:54 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

nienasprzedazKomitet Obrony Praw Lokatorów zorganizował dziś protest w Urzędzie Dzielnicy Mokotów, gdzie miała się odbyć licytacja budynku komunalnego położonego przy ul. Narbutta 58. Budynek został już opróżniony z lokatorów i przeznaczony do sprzedaży w całości. Sprawą zainteresowali się lokatorzy sąsiedniego budynku, Narbutta 60, którzy postanowili zaprotestować przeciwko sprzedaży lokali komunalnych w dobrym stanie technicznym.

Zbywanie lokali komunalnych przez miasto nie ma żadnego uzasadnienia, zwłaszcza w sytuacji, w której urzędnicy wciąż powołują się na “brak lokali” i uzasadniają tym bardzo długi czas oczekiwania w kolejkach. Nic więc dziwnego, że lokatorzy zagrożeni reprywatyzacją domagali się zachowania zasobu komunalnego w rękach miasta.

Podczas procedury licytacji kamienicy przy ul. Narbutta 58, na salę wtargnęli lokatorzy i działacze organizacji lokatorskich wraz z ekipą TVP Warszawa. Domagano się anulowania przetargu. Oprócz protestujących, na sali obecna była tylko jedna osoba, prawdopodobnie “inwestor” podstawiony przez odzyskiwaczy kamienic. W obliczu protestu, osoba ta opuściła salę i przetarg nie doszedł do skutku z braku chętnych.

Poniżej zapis wideo z protestu:

Jak możesz pomóc?

3 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez teresa dnia 21/01/2015 o godz. 19:10.

    Dziwne sprawy z mieszkaniami w całej Wa-wie?ponoć od nowego roku HGW przejmuje mieszkania komunalne pod swoje skrzydła.Na Ochocie podobna sprawa. W Urzędzie dzielnicy Mokotów nie można uzyskać podstawowych info-dot.statusu budynków choćby Puławska 14,nie można uzyskać statusu prawnego do klatki zmieszkańcami/lokatorzy/administrator Coopexim z podwórka zrobił parking bezpłatny,a ludzie żyją w studni,wdychając opary smrodu i umierają na nowotwory,a młodzi choroby nieuleczalne.Co robić?

  2. Komentarz napisany przez Marzena dnia 23/03/2015 o godz. 11:07.

    W moim budynku jest 15 lokali . Z tego tylko 2 nie są wykupione. Dlaczego więc miasto miałoby zabronić nam wykupu. Cały budynek jest odremontowany i zadbany dzięki wspólnocie i właścicielom wykupionych lokali Gdyby był komunalny dawno by się rozpadł. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

  3. Komentarz napisany przez Robert dnia 22/02/2016 o godz. 19:04.

    Narbutta 60 jest budynkiem komunalnym w 72%. Miasto chce sprzedać budynek i go remontuje. Brak w tej chwili tylko przysłowiowych złotych klamek. Powierzchnia użytkowa budynku to 466 m.kw. Miasto ten budynek wyceniło na 1,8 mln zł gdzie jest 10 mieszkań komunalnych. Gdyby pani H.G.W. była uczciwa chcąc uregulować sprawę Narbutta 60 to zapłaciłaby za plac spadkobiercom a lokatorów pozostawiłaby w spokoju. A tak urzędnicy sprzedają po kolei co się da a ludzi mają gdzieś. Ale to mam nadzieję, że się skończy a tacy włodarze miasta zostaną wywiezieni na przysłowiowych taczkach.

Dodaj swój komentarz


Top