English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Protest lokatorów pod siedzibą 2C Partners

Opublikowane 26/04/15 o godz.18:55 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

owsiewski-fotoWe wtorek 21 kwietnia, pod siedzibą spółki 2C Partners na ul. Kamionkowskiej, odbył się protest zorganizowany przez Komitet Obrony Praw Lokatorów. Obecni byli m.in. lokatorzy z kamienic położonych przy Tykocińskiej, Marcinkowskiego, Wilczej oraz inni, zmagający się z podobnymi problemami. Obecny był też niepełnosprawny pan Mirek, który był eksmitowany przez Michała Owsiewskiego, związanego z 2C Partners, podczas gdy przebywał w szpitalu.

Lokatorzy skandowali “Dość bezprawia pseudo-właścicieli” – nawiązując tym samym do horrendalnie wysokich czynszów w kamienicy, która została sprywatyzowana na podstawie sfałszowanego testamentu. Kamienicę później odkupiła spółka 2C Partners.

Właściciele spółki byli obecni w biurze, ale nie odważyli się wyjść do pikietujących ani do przybyłych mediów (m.in. Gazety Wyborczej i TVN). Lokatorzy wyrazili nadzieję, że nagłośnienie utrudni szkodliwe społecznie działania kamieniczników, w tym pobieranie astronomicznych czynszów za nieremontowane lokale i czyszczenie kamienic z mieszkańców.

owsiewski-2

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez alina dnia 28/04/2015 o godz. 12:18.

    Moim zdaniem,w walce z “dziką reprywatyzacją” i hamowania poczynań dzikich i bandyckich “kamieniczników” gnębiących i okradających lokatorów, wszystkie sukcesy jakie miały miejsce zawdzięcza się działaniom organizacji lokatorskich, protestom prześladowanych lokatorów i “czwartej władzy” – mediom.
    Chyba trzeba trzymać ten kurs.

Dodaj swój komentarz


Top