“Okrągły Stół” w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!
Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizuje w dniu dzisiejszym spotkanie w formule „okrągłego stołu” w sprawie postulatów wprowadzenia zmian w przepisach ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.
Jak czytamy w oficjalnym zaproszeniu, zakres poruszanych problemów ma dotyczyć “wynajmu mieszkań na rynku prywatnym w związku z nieuczciwym zachowaniem lokatorów”. Oprócz organizacji zrzeszających lobby właścicieli nieruchomości, zaproszone na spotkanie zostały organizacje lokatorskie, w tym Komitet Obrony Praw Lokatorów. Naszą obecnością mamy nadzieję zmienić jednostronne postrzeganie problemu najmu jako konfliktu “uczciwych właścicieli” i “nieuczciwych lokatorów”. Zupełnie niesprawiedliwe wydaje się nam całkowite pomijanie nieuczciwych zachowań właścicieli nieruchomości, którzy często dopuszczają się drastycznego łamania prawa.
Poniżej prezentujemy stanowisko Komitetu Obrony Praw Lokatorów, w którym zawarliśmy nasze postulaty i krytykę stanowiska właścicieli nieruchomości.
Jak możesz pomóc?1 Komentarz
Tylko szybki rozwój na dużą skalę najmu instytucjonalnego, funkcjonującego na jasno sformułowanych uczciwych zasadach, zarządzanego przez profesjonalne osoby prawne może znacznie poprawić trudną sytuację mieszkaniową w Polsce.
Obecnie, należy wystrzegać się korzystania z najmu mieszkań od prywatnych osób fizycznych.
Chciwość, horrendalne ceny, nieprzestrzeganie ogólnie przyjętych form przyzwoitości to cechy przeważającej większości prywatnych właścicieli mieszkań przeznaczonych na wynajem na rynku prywatnym.
Niech kamienicznicy i drobni prywaciarze zrzeszają się w swoich stowarzyszeniach, zjednoczeniach, organizują punkty konsultacyjne, wspierają się wzajemnie, pracują nad sobą, wyjeżdżają na zagraniczne staże, żeby zdobywać doświadczenie i doskonalić się w zakresie świadczenia usług wynajmowania mieszkań i niech mają nadzieję, że w przyszłości w Polsce zaistnieje sytuacja, że zarówno wynajmujący jak i najemcy rynku prywatnego będą zadowoleni z odnoszonych korzyści finansowych i innych jak to ma miejsce w wielu dobrze rozwiniętych krajach.