English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

“Okrągły Stół” w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Opublikowane 06/06/23 o godz.09:18 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizuje w dniu dzisiejszym spotkanie w formule „okrągłego stołu” w sprawie postulatów wprowadzenia zmian w przepisach ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Jak czytamy w oficjalnym zaproszeniu, zakres poruszanych problemów ma dotyczyć “wynajmu mieszkań na rynku prywatnym w związku z nieuczciwym zachowaniem lokatorów”. Oprócz organizacji zrzeszających lobby właścicieli nieruchomości, zaproszone na spotkanie zostały organizacje lokatorskie, w tym Komitet Obrony Praw Lokatorów. Naszą obecnością mamy nadzieję zmienić jednostronne postrzeganie problemu najmu jako konfliktu “uczciwych właścicieli” i “nieuczciwych lokatorów”. Zupełnie niesprawiedliwe wydaje się nam całkowite pomijanie nieuczciwych zachowań właścicieli nieruchomości, którzy często dopuszczają się drastycznego łamania prawa.

Poniżej prezentujemy stanowisko Komitetu Obrony Praw Lokatorów, w którym zawarliśmy nasze postulaty i krytykę stanowiska właścicieli nieruchomości.

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez alina dnia 24/08/2023 o godz. 09:38.

    Tylko szybki rozwój na dużą skalę najmu instytucjonalnego, funkcjonującego na jasno sformułowanych uczciwych zasadach, zarządzanego przez profesjonalne osoby prawne może znacznie poprawić trudną sytuację mieszkaniową w Polsce.

    Obecnie, należy wystrzegać się korzystania z najmu mieszkań od prywatnych osób fizycznych.

    Chciwość, horrendalne ceny, nieprzestrzeganie ogólnie przyjętych form przyzwoitości to cechy przeważającej większości prywatnych właścicieli mieszkań przeznaczonych na wynajem na rynku prywatnym.

    Niech kamienicznicy i drobni prywaciarze zrzeszają się w swoich stowarzyszeniach, zjednoczeniach, organizują punkty konsultacyjne, wspierają się wzajemnie, pracują nad sobą, wyjeżdżają na zagraniczne staże, żeby zdobywać doświadczenie i doskonalić się w zakresie świadczenia usług wynajmowania mieszkań i niech mają nadzieję, że w przyszłości w Polsce zaistnieje sytuacja, że zarówno wynajmujący jak i najemcy rynku prywatnego będą zadowoleni z odnoszonych korzyści finansowych i innych jak to ma miejsce w wielu dobrze rozwiniętych krajach.

Dodaj swój komentarz


Top