English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Obywatelu! Władza się z Ciebie śmieje

Opublikowane 14/02/12 o godz.17:17 w kategorii Nasze działania, Strona społeczna.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

puscian4Dziś, na radzie warszawskiej dzielnicy Wola, licznie zebrali się mieszkańcy Warszawy, wezwani przez Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, by wesprzeć lokatorów z budynku przy ul. Dahlberga 5. Lokatorzy komunalni mieszkający od lat w tym budynku zostali pozostawieni przez władze na pastwę mafii odzyskiwaczy nieruchomości.

Na poprzedniej sesji, przewodniczący Rady Dzielnicy Wola, partyjny działacz Dariusz Puścian odmówił Piotrowi Ciszewskiemu z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zabrania głosu. Dziś, w wyniku ostrego protestu lokatorów, udało się doprowadzić do wystąpienia w sprawie nielegalnych działań Miasta.

Niekompetencja i arogancja władzy była jednak bardzo zauważalna. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, Marek Sitarski, nie wiedział co odpowiedzieć, więc jedynie stwierdził, że będzie musiał odpowiedzieć pisemnie w późniejszym terminie. Stało się tak pomimo, iż na poprzedniej sesji Rady WSL przedstawiło pełną dokumentację sprawy, która trafiła do władz.

Przewodniczący Rady, Dariusz Puścian, prowokował lokatorów szydząc pod ich adresem: „jesteście żałośni”. Lokatorzy opuścili budynek ostrzegając ignorantów z Rady, że następne spotkanie nie będzie już tak kulturalne.

Jak możesz pomóc?

3 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

 1. Komentarz napisany przez Wanda Pradzioch WSL dnia 14/02/2012 o godz. 22:26.

  Pokarzemy kto jest żałosny.

 2. Komentarz napisany przez ania dnia 20/03/2012 o godz. 11:35.

  wiem coś na temat p. Sitarskiego . Byłam u niego na rozmowie i nic mi też nie mógł odpowiedzieć, tylko się ze mnie z urzędniczką wyśmiewał. Chodzi o to że byłam w sparwie o przydział mieszkania z zasobów gminy. Lecz niestety zostałam z listy skreślona i to bezprawnie. Moja sprawę oddałam do prokuratury. Bo na urząd nie mogłam ciczyć.

 3. Komentarz napisany przez magdalena dnia 17/07/2012 o godz. 23:49.

  Prośba do p. Ani dot.komentarza z marca 2012.
  Pani Aniu też mam problem z p. Sitarskim i tym samym z gminą na woli. czy możemy się jakoś skontaktować ja też wybieram się do prokuratury potrzebuję jakiejś porady.
  Proszę o kontakt na email salonmagdalena@wp.pl
  Z góry dziękuję.

Dodaj swój komentarz


Top