English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Dyskusja z urzędnikami na Warszawskim Spotkaniu Mieszkaniowym

Opublikowane 24/01/11 o godz.06:34 w kategorii Fotografie i filmy, Nasze działania, Strona społeczna.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

W dniu 19 stycznia 2011 r., na Warszawskim Spotkaniu Mieszkaniowym, miała miejsce dyskusja o artykule 678 Kodeksu Cywilnego.

Podczas dyskusji, pan Tomasz Krettek przekonywał, że obecna interpretacja prawna władz miasta, według której lokatorzy z komunalnymi umowami najmu stają się najemcami właścicieli zreprywatyzowanych budynków, jest korzystna dla lokatorów.

Jednak według Oskara Hejka ze Strony Społecznej, władze miasta zastosowały tę interpretację jedynie po to, by pozbyć się problemu lokatorów komunalnych, chociaż z punktu widzenia prawnego, władze nadal są zobowiązane dostarczyć lokal komunalny osobom posiadającym komunalne umowy najmu, nawet jeśli budynek został zreprywatyzowany.

Na tym samym spotkaniu mieszkaniowym padło również pytanie, ile mieszkań komunalnych zostało przekazanych w odpowiedzi na wnioski lokatorów z nieruchomości reprywatyzowanych. Okazuje się, że w ciągu roku, przekazano… 90 mieszkań! Warto pamiętać, że według raportów Miasta, w Warszawie objętych reprywatyzacją może być nawet 10 tys. budynków, z których każdy ma przynajmniej kilkadziesiąt mieszkań. Przy obecnym tempie, rozwiązanie kwestii mieszkaniowej zajmie więc władzom parę tysięcy lat.

2011-01-19-173912

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Wanda Pradzioch WSL dnia 24/01/2011 o godz. 12:46.

    Wydaje mi się, że dyskusja z tymi urzędasami to strata naszego czasu. Zaczęłam zbierać dokumenty i zaskarżę Polskę do Strasburga. Namawiam wszystkich,którzy wyczerpali możliwości,dotyczące najmu, żeby zrobili to samo, bo jeszcze trochę, a trzeba będzie postawić pola namiotowe. Ilość zaplanowanych do oddania kamienic ma się nijak do ilości rodzin, zamieszkujących w tych kamienicach, nie łudźmy się, że to co budują, to dla nas. Pozdrawiam Wanda Pradzioch

Dodaj swój komentarz


Top