English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Naczelnik Osowiecka oferuje zagrzybione lokale

Opublikowane 26/10/18 o godz.23:03 w kategorii Historie lokatorów, Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Praga-Południe słynie już z faktu, że lokatorzy czekają tam latami na ofertę lokalu komunalnego lub socjalnego, a wskazane lokale często urągają godności ludzkiej. Poniżej przedstawiamy zdjęcia lokalu zaoferowanego Gosi, samotnej matce z 8-letnią córką.

Naczelnik Katarzyna Osowiecka idzie w zaparte i twierdzi, że lokal jest normalnym lokalem do remontu. Na portalu społecznościowym Facebook napisała: “To wskazanie wystawiłam ja. Zjęcia lokalu są prawdziwe. Tak właśnie wyglądają mieszkania pozostawione przez poprzednich mieszkańców. […] To są lokale do remontu, o czym zawsze informujemy!”

Być może po remoncie całego budynku dałoby się tam mieszkać, ale na pewno nie po zwykłym skuciu tynków i odmalowaniu lokalu. To kolejny przykład pogardy urzędników dzielnicy Praga-Południe dla zdrowia lokatorów.

11

2

31

452

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Krzysztof dnia 21/07/2019 o godz. 02:48.

    27.07.2018r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zakazującą użytkowanie mojego mieszkania “ze względu na występujące zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia I DECYZJI NADAJE SIĘ RYGOR NATYCHMIASTOWEJ WYKONALNOŚCI” (decyzja nr IVOT/272/2018) (PINB IVOT.5162.64.2018.JRZ) Po 2 miesiącach Osowiecka zaproponowała mi lokal zamienny, który wg Ustawy o ochronie praw lokatorów, nie spełniał kryteriów lokalu zamiennego (brak łazienki) Pani Osowiecka powiedziała mi, że w dzielnicy Praga Płd NIE MA WOLNYCH LOKALI. Poświęciłem trochę czasu i sporządziłem listę 43 wolnych mieszkań w okolicach Ronda Wiatraczna z deklaracją, iż mogę przedstawić listę następnych 40-50 pustostanów. Osowiecka zaproponowała mi w styczniu 2019 r. kolejne mieszkanie zamienne, które również nie spełniało kryteriów ustawowych.(brak łazienki) W lokalu tym wykonano wadliwie remont (brak ocieplenia podłogi – lokal nad bramą) na podłodze lód (styczeń 2019) i brak jakiegokolwiek ogrzewania. Administracja wstawiła 2 Farelki (2000 W) Mimo tego gotów byłem przyjąć lokal Z ZASTRZEŻENIEM, że wykonam wpierw na własny koszt ocieplenie oraz zamontuję ogrzewanie elektryczne – podłogowe, z pomocą dotacji unijnej “Czyste Miasto) Nie wyrażono na to zgody gdyż zrobią to we własnym zakresie. Również zgodziłem się pod warunkiem, że chcę być obecny przy remoncie mojego nowego mieszkania, gdyż nie mam zaufania do robotników administracji. NIE ZGODZONO SIĘ na tak proste rozwiązanie i zabrano mi klucze. Odmówiłem więc przyjęcia tego lokalu z uwagi na brak łazienki. Ustawa mówi wyraźnie iż, LOKAL ZAMIENNY MUSI BYĆ WYPOSAŻONY CO NAJMNIEJ W TAKIE URZĄDZENIA JAKIE POSIADA LOKAL ZAJMOWANY DOTYCHCZAS. By rozwiązać problem i kłopot Osowieckiej zaproponowałem przydzielenie wolnego od dłuższego czasu lokalu przy ul Kobielskiej. Osowiecka odpowiedziała, że to za atrakcyjny lokal jak dla mnie. Może mi go przydzielić natychmiast, ale – cytat słów Osowieckiej: Jest pan dorosłym, doświadczonym człowiekiem więc powinien pan wiedzieć jak należy to załatwić. Ja też mam wydatki. Odpowiedziałem że zgłoszę do prokuratury propozycję łapówki. Gdy zrobił się szum wokół tego lokalu, Osowiecka błyskawicznie przydzieliła go lokatorom z prywatnej kamienicy. Kamienicznik to dobry znajomy Osowieckiej i miał problemy ze sprzedażą kamienicy z niewygodnym lokatorami. Osowiecka pomogła kumplowi pozbyć się balastu. Tyle w ogólnym zarysie. Osowiecka ma w d….. rygory natychmiastowej wykonalności nakazane przez PINBUD, ja nadal mieszkam w zagrożonym zawaleniem mieszkaniu (zgniły strop i odpadający sufit) burmistrz dzielnicy Tomasz Kucharski kompromituje się i odpisuje mi kłamliwe brednie nafaszerowany “informacjami” od Osowieckiej. Problem wymuszenia łapówki przez Osowiecką zgłosiłem w prokuraturze. Jeśli ktoś jest zainteresowany “kabaretową” korespondencją z Osowiecką wszystkie dokumenty udostępniam “na żądanie” kuszelak@wp.pl tel. 73 10 10 444

Dodaj swój komentarz


Top