English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Lokatorzy domagali się działań w sprawie pożarów na sesji Rady Dzielnicy

Opublikowane 10/12/11 o godz.09:56 w kategorii Fotografie i filmy, Nasze działania, Strona społeczna.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

rada-grudzienWczoraj, na Pradze Północ, odbyła się sesja Rady Dzielnicy w której liczny udział wzięli lokatorzy. Z powodu skandalu wywołanego pożarami domów należących do miasta i widocznej niedbałości władz, wzburzenie mieszkańców było bardzo zauważalne. Po opublikowaniu przez KOL nagranej na dyktafon wypowiedzi urzędnika administracji, którzy wprost przyznaje, że administracja nie zamierza nic robić, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo, sprawą zainteresowały się media. Na sali obrad pełno było kamer.

W związku z presją medialną, zarząd dzielnicy zobowiązał się do powołania “specjalnego zespołu do zbadania sprawy” oraz przyspieszenia działań mających na celu zapewnienie mieszkańcom nadpalonych budynków lokali zamiennych. Zebrani na sali mieszkańcy wielokrotnie mieli do czynienia z podobnymi obietnicami i podeszli do tych deklaracji z bardzo dużą dozą sceptycyzmu.

Na sesji rady omawiano również kwestię wpisania kamienicy przy ul. Sierakowskiego 4 do rejestru zabytków, oraz skargi znanego kamienicznika Marka Mossakowskiego na nie dość przychylne mu działania władz dzielnicy. Radni postanowili jednak zignorować skargi działaczy lokatorskich na nieprawidłowości przy remontach kamienic. Poniżej zapis wideo fragmentu sesji.

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top