English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Haniebne oświadczenie spółki Fenix

Opublikowane 20/10/17 o godz.10:38 w kategorii Inne informacje.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Spółka Fenix Group od lat jest nam znana jako firma, która w ostatnich latach miała katastrofalny wpływ na życie lokatorów. Komitet Obrony Praw Lokatorów wiele razy spotkał się z działaniami tej firmy i interweniował, gdy dochodziło do podwyżek czynszów, gdy firma łamała zasady współżycia społecznego i nękała lokatorów na różne sposoby.

Przedstawiciele spółki nie chcieli się stawić przed Komisją Weryfikacyjną (wzorem pani Prezydent), a Fenix wysłał oświadczenie do Komisji przed przesłuchaniem świadków (do którego odniósł się Sebastian Kaleta), jak i również oświadczenia do mediów przed i po rozprawie.

Ze 100% pewnością możemy potwierdzić, że spółka często mija się z prawdą lub ma zupełną inne, mylące, spojrzenie na sprawę.

Podajmy konkretny przykład dotyczący twierdzeń spółki o wysokości czynszu. Ta nieprawdziwa informacja została niestety podana przez TVN bez sprawdzenia faktów. Cytujemy, „Stanowiska obu stron różnią się też w zakresie czynszu. Lokatorzy informowali w środę, że otrzymali podwyżki do 70 zł za metr kwadratowy (choć przed reprywatyzacją mieli płacić 6 złotych). W stanowisku Feniksa poinformowano, że średni czynsz od momentu zakupu kamienicy przez firmę wynosi 22,65 złote za metr.”

Jesteśmy w stanie potwierdzić prawdziwość zeznań lokatorów. Spółka w 2014 roku podniosła czynsz już do 25 złotych za metr. Byliśmy wtedy na miejscu, o czym można się przekonać na podstawie artykułów na naszej stronie i na stronie Gazety:

https://lokatorzy.info.pl/fenix-capital-wykurza-lokatorow-przy-nowogrodzkiej-6/
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,16971939,Lokatorzy_kamienicy_na_Nowogrodzkiej_boja_sie__ze.html

Filmowaliśmy wtedy także nielegalne prace remontowe prowadzone bez zezwolenia. Takie prace też miały miejsce pod innymi adresami i Fenix został za wielokrotnie ukarany.

Nie wiemy, jaką metodą posłużyła się spółka, by otrzymać średnią wysokość czynszu, ale wiem, że lokatorzy płacą obecnie 32 zł za metr, a spółka podwyższyła czynsz do 70 zł za metr, co jednak lokatorzy z naszą pomocą zaskarżyli do sądu. Dzięki twierdzeniom spółki, że średni czynsz wynosi 22,65 złotych za metr, jesteśmy spokojniejsi, że uda nam się udowodnić przed sądem, że czynsz w wysokości 70 zł za metr jest nieuzasadniony. Jeśli spółka będzie chciała twierdzić, że taka stawka jest teraz średnią stawką, to może być jeszcze ciekawiej. Jeśli znamy lokatorów, którzy mają czynsz w wysokości 32 zł, to w takim razie inni lokatorzy musieliby mieć czynsz w wysokości 13 zł! A jeśli są stosowane różne stawki czynszu dla różnych lokatorów, to też jest powód do kolejnych spraw sądowych.

W Komitecie nie wierzymy w to i inne twierdzenia spółki. Wiemy, jak wyglądają ich propozycje „pomocy” i nawet te osoby, o których wiemy, że dostały „lokale zastępcze”, otrzymały te lokale na czas określony, bez prawa do powrotu po zakończeniu remontu.

Fenix twierdzi, że pomaga lokatorom. Nie znamy lokatorów, którym pomogli. Znamy za to dziesiątki ludzi, którzy byli nękani i wypędzani przez tę firmę. Biorąc pod uwagę wszystko co wiemy, uważamy postawę spółki Fenix za zwyczajnie haniebną.

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top