English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Zdjęcia z okupacji ZGN przez lokatorów

Opublikowane 19/01/10 o godz.21:47 w kategorii Fotografie i filmy, Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Lokatorzy z ul.29 listopada od rana okupują administrację ZGN. Protest dotyczy planowanego przez Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami odcięcia gazu mieszkańcom trzech budynków przy ul. 29 Listopada. Kilkadziesiąt osób jest obecnie w budynku i prowadzi strajk głodowy.

Około godz. 17 pod budynkiem zgromadziła się duża lokatorów z transparentami. Jedną z głodujących osób odwiozła karetka. ZGN nikogo nie wpuszcza i odciął głodującym dostęp do toalety. Przywrócono go dopiero po interwencji policji i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Głodujący mieszkańcy okupują siedzibę ZGN razem ze swoimi rodzinami. W budynku są dzieci i osoby starsze. Do protestujących przyjechali wiceburmistrz Jerzy Majewski, ale rozmowy nie przyniosły rezultatu. Lokatorzy zamierzają prowadzić strajk głodowy do momentu odwołania decyzji o odłączeniu gazu. Protestujący lokatorzy z ul. 29 listopada przystąpili do stowarzyszenia Komitet Obrony Lokatorów.

zrzutekranu-2701

zrzutekranu-269

zrzutekranu-268

zrzutekranu-267

zrzutekranu-260

zrzutekranu-2592zrzutekranu-251zrzutekranu-250

Jak możesz pomóc?

2 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez admin dnia 19/01/2010 o godz. 23:41.

    Burmistrz Jerzy Majewski powiedział przed kamerą, że “mieszkańcy mogą jedynie składać wnioski o lokale komunalne”. Oznacza to, że wiceburmistrz Śródmieścia już zakłada, że budynki przy ul. 29 listopada zostały sprzedane, tylko w takiej sytuacji bowiem lokatorom nie przysługują automatycznie lokale zamienne.

    W ten sposób, pośrednio, Jerzy Majewski przyznał, że budynki przy ul. 29 listopada mają zostać sprzedane lub być może już zostały sprzedane. Stąd determinacja urzędników, by doprowadzić do usunięcia lokatorów z tych budynków nawet po trupach.

  2. Komentarz napisany przez Maximilian Siekierski dnia 27/01/2010 o godz. 09:13.

    Solidarnosc od Kalifornii! The Poles will always stand strong against oppression!

Dodaj swój komentarz


Top