English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Dzika rewitalizacja na Łochowskiej 38a

Opublikowane 23/06/19 o godz.16:35 w kategorii Historie lokatorów.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

Wydawało się, że Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Pradze Północ odrobił lekcję i że już nie będzie remontów kamienic z lokatorami w środku. Te nadzieje okazały się jednak płonne.

W rewitalizowanej kamienicy przy Łochowskiej 38a nadal mieszka rodzina, która nie może się wyprowadzić ze względu na postawę Wydziału Zasobów Lokalowych. Pomimo istniejących problemów z przemocą w rodzinie, urzędnicy chcą zmusić rozwiedzione małżeństwo do zamieszkania razem w jednym lokalu, gdzie nawet nie będzie możliwości oddzielnego funkcjonowania (z pokojem przechodnim).

Córka lokatorki chce wrócić z emigracji w Wielkiej Brytanii, ale – jak mówi – nie ma do czego. Pomimo faktu, że lokal zamienny należy się z racji rewitalizacji bez weryfikacji kryterium dochodowego, urzędnicy chcą policzyć dochód, który kobieta osiąga w Wielkiej Brytanii.

W ten sposób, kolejny raz, brak wyobraźni urzędników i brak koordynacji pomiędzy urzędami powoduje, że lokatorzy narażeni są na życie w niebezpiecznych warunkach dzikiej rewitalizacji i nie mają możliwości prowadzenia normalnego życia rodzinnego. Cóż się dziwić, że Polacy wybierają emigrację, jeśli tylko są w stanie…

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez alina dnia 24/06/2019 o godz. 16:23.

    Upodlić i zniszczyć lokatora. Oto polityka mieszkaniowa rządu i samorządu.

Dodaj swój komentarz


Top