English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Mieszkańcy Karolkowej 9 bronią się przed czyścicielem

Opublikowane 16/01/16 o godz.23:27 w kategorii Historie lokatorów.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

dsc01343Lokatorzy budynku przy ul. Karolkowej 9 w Warszawie walczą o przetrwanie. Budynek został zreprywatyzowany i przejęty przez prywatną firmę. Administrator budynku doprowadził do odcięcia wody i oświetlenia na klatkach schodowych, oraz rozpoczął dewastację piwnic.

Za naszą namową, lokatorzy podjęli szereg kroków mających na celu ustalenie istnienia stosunku najmu, oraz zakwestionowali podwyżkę czynszu, który wynosi obecnie 20 zł za metr. W budynku mieszkają głównie emeryci, więc nie są oczywiście w stanie płacić takich stawek czynszu. Właściciel dąży do opróżnienia budynku.

Poniżej film, który nagraliśmy w mieszkaniu jednej z lokatorek.

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez Bogumił dnia 04/02/2016 o godz. 00:55.

    Niestety pomimo wprowadzenia przepisów o ochronie praw lokatorów okazuje się że nic nie chroni lokatora gdyż w wypadku wywiezienie bez wyroku sądu cywilnego , bez obecności komornika a następnie zbyciu w tym sprzedaży lub włączeniu do majątku najemcy mienia lokatora niezadłużonego w żaden sposób lokatora nie narusza w ocenie Sądów karnych w żaden sposób prawa . Jest to nowy sposób na pozbycie się niechcianego lokatora który opłaca czynsz i remontuje mieszkanie które zaniedbał najemca . Wystarczy że oskarżony o kradzież , przywłaszczenie najemca w sadzie karnym stwierdzi ze mienie lokatora wywiózł bez sporządzania spisów i bez żadnego wyroku sadu ale nie wie gdzie to mienie jest wyłącznie celem uniemożliwienia lokatorowi przebywanie w lokalu oraz zabezpieczenia EWENTUALNEGO zadłużenia lokatora Składając takie wyjaśnienia najemca nie poniesie żadnej kary za zabór mienia ( w tym wypadku zabór mienia o wartości ponad 240.000 zł ) oraz faktycznie uniemożliwi lokatorowi mieszkanie w okradanym przez najemcę lokalu skuteczniej niż przez zakręcanie wody czy odcinanie prądu co jest karane w przeciwieństwie do zaboru mienia lokatora . Nadto w ocenie Sadu istnienie i wysokość zadłużenia oraz wartość zrabowanego mienia mienia nie ma dla Sądu karnego żadnego znaczenia , gdyż zabór nie był celem najemcy a jedynie uniemożliwienie lokatorowi korzystanie z lokalu . Nie maja tez dla Sadu Karnego w takiej sprawie orzeczenia Sądów cywilnych które jak twierdzą Sędziowie Sądów karnych nie mają żadnego znaczenia o ile są na korzyść lokatora . Rozstrzygniecie na korzyść lokatora sygn akt IV C 1116/03 Sąd Rejonowy dla m st Warszawy rozstrzygnięcia umożliwiające zabór i sprzedaż mienia lokatora : Sygn akt IV K 576/11 Sąd Rejonowy dla m st Warszawy zatwierdzone sygn akt IX Ka 1343/15 Sąd Okręgowy w Warszawie . We wszystkich sprawach wyraziłem zgodę na udostępnianie tych akt w całości na podstawie ustawy o informacji publicznej z wyłączeniem moich danych adresowych i korespondencyjnych . Z wyrazami szacunku Bogumił Bar

Dodaj swój komentarz


Top