English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Kolejna akcja przeciw SP-Invest na Praskich Targach Nieruchomości

Opublikowane 05/10/14 o godz.17:42 w kategorii Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

spinvest-037Dziś w Centrum Praskim przy ul. Ząbkowskiej odbywały się Praskie Targi Nieruchomości. Jednym z wystawców była spółka SP-Invest. Spółka SP-Invest jest częścią jednej grupy kapitałowej ze spółką Inter-construction, która w styczniu tego roku zburzyła dom w którym mieli jeszcze prawo mieszkać lokatorzy, przez co rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem została pozbawiona dachu nad głową. Pomimo wygranego wyroku sądowego o naruszenie posiadania, lokatorzy nie mogą wrócić do budynku, bo już go nie ma. Władze miasta nie rozpatrują wniosku o przyznanie lokalu komunalnego, gdyż “sprawy są w toku”. Rodzina pozostaje więc bezdomna.

Z tego powodu, działacze Kampanii Obrony Praw Lokatorów już drugi raz pojawili się na wydarzeniu promocyjnym w którym bierze udział SP-Invest. Działacze lokatorscy, w tym lokatorzy których wspieraliśmy podczas ich eksmisji, poszli z nami by wprost wyrazić swoje niezadowolenie z postępowania grupy kapitałowej i sposobu w jaki traktuje lokatorów. Protestujący stanęli pod stoiskiem SP-Invest z bannerem “SP-Invest, SPier… z Pragi” oraz wygłosili przez megafon krótkie streszczenie historii zburzonej kamienicy i jej lokatorów. Po zapoznaniu się z faktami, kilku klientów spółki SP-Invest postanowiło podjąć podyktowaną obiektywnymi przesłankami decyzję o nie korzystaniu z oferty tej firmy.

Gdy zostały rozdane ulotki wszystkim zainteresowanym odwiedzającym targi, grupa protestujących opuściła na wezwanie organizatorów teren targów. Niestety organizatorom trochę puściły nerwy, ale wiadomo – warszawski rynek nieruchomości przedstawia sobą wiele wyzwań. Gdy nieco opadły emocje, organizator targów otrzymał informację, że lepiej na przyszłość nie zapraszać firm powiązanych ze skandalami, by uniknąć takich nieprzyjemności.

Lokatorzy rozdawali jeszcze przez pewien czas ulotki pod bramą Praskich Targów Nieruchomości informując przechodniów i klientów o przyczynach protestu. Protesty przeciw SP-Invest będą trwać dopóty, dopóki spółka nie wywiąże się ze swojego obowiązku dostarczenia lokalu zamiennego o takim standardzie, jaki miał lokal w zburzonym budynku.

spinvest-027 spinvest-029spinvest-030 spinvest-031

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top