English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Radni są bezradni, a burmistrz też

Opublikowane 26/01/10 o godz.08:30 w kategorii Fotografie i filmy, Historie lokatorów, Nasze działania, Wiadomości.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

W poniedziałek w godzinach popołudniowych został odłączony gaz w budynkach przy ul. 29 Listopada. O godz. 16 miało miejsce spotkanie lokatorów z wiceburmistrzem dzielnicy Śródmieście na temat zamiany lokali.

Na spotkaniu wyszło na jaw, że miasto nie ma żadnej propozycji dla mieszkańców lokali socjalnych, nawet tych, którzy regularnie płacą czynsz. Wyszło też na jaw, że władze nie mają żadnych konkretnych propozycji dotyczących dopłat za użytkowanie prądu i odsyłają do Pomocy Społecznej, która nie ma na ten cel pieniędzy.

Na filmie pokazujemy piątkowe obietnice radnych i postawę wiceburmistrza dzielnicy Śródmieście na spotkaniu w poniedziałek. Radni są bezradni i odsyłają do burmistrza, a burmistrz też jest bezradny i odsyła do Rady Warszawy.

Można odnieść wrażenie, że negocjacje miały na celu tylko i wyłącznie uspokojenie i podzielenie mieszkańców, bez oferowania jakichkolwiek rozwiązań większości z nich.

Jak możesz pomóc?

5 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

 1. Komentarz napisany przez Janek dnia 27/01/2010 o godz. 14:33.

  Majewski to obrzydliwy i bezczelny kłamca i oszust.

 2. Komentarz napisany przez arek dnia 27/01/2010 o godz. 21:37.

  wg mnie jest bufonem

 3. Komentarz napisany przez Klara dnia 28/01/2010 o godz. 10:40.

  Cała administracja traktuje ludzi jak gówno.

 4. Komentarz napisany przez Ola66 dnia 28/01/2010 o godz. 22:48.

  Niedługo będą wybory, trzeba głosować przeciwko Majewskim i tyle.

 5. Komentarz napisany przez admin dnia 31/01/2010 o godz. 16:51.

  Warto zwrócić uwagę na wprowadzające w błąd informacje, które podaje radny SLD w tymże filmie. Twierdzi on, że moc przepisy prawne muszą uwzględniać moc urządzeń gazowych, co rzekomo ma powodować, że nie da się zainstalować kuchni gazowych w tych pomieszczeniach.

  Chodzi zapewne o przepis § 172 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Mowa w nim:

  “Maksymalne, łączne obciążenie cieplne przypadające na 1 m3 kubatury, służące do określania wymaganej kubatury pomieszczenia, w którym są zainstalowane urządzenia gazowe, pobierające powietrze do spalania z tego pomieszczenia, nie może przekraczać wartości 175 W na m3 kubatury pomieszczenia.”

  Jak przyznaje sam Burmistrz Majewski, kuchnie w blokach mają od 11 do 14 m3. Kuchnia o kubaturze 14m3 wystarcza więc, by działała w niej kuchnia o mocy 14 X 175 W = 2,4 kW.

  Do obliczeń, z których miało wynikać, że “nie da się” zainstalować w blokach instalacji gazowej przyjęto moc kuchni równą 3,5kW, po to, by uzyskać z góry założony wynik, że kubatura jest rzekomo niewystarczająca.

Dodaj swój komentarz


Top