English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Sprawa o odszkodowanie za zniszczone rzeczy ze zburzonej kamienicy

Opublikowane 22/09/16 o godz.23:40 w kategorii Historie lokatorów.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

banerStyczniu 2014 r. firma INTER CONSTRUCTION, należąca do Grupy Kapitałowej SP INVEST, zburzyła budynek przy ul. Krypskiej 25 w Warszawie, mimo że mieszkania znajdujące się w budynku były nadal zajęte i miały umowy najmu. Rzeczy zostały wyrzucone na podwórko i przez pewien czas były trzymane na mrozie bez należytego zabezpieczenia. Sprawa była opisana w znanej książce Filipa Springera 13 Pięter.

Po ponad roku, lokatorom z udało się odzyskać dostęp do rzeczy, które zostały usunięte z mieszkania. Walczą o odszkodowanie za zniszczone i skradzione rzeczy.

Zapraszamy na sprawę sądową: Sąd Rejonowy dla Warszawy -Mokotowa w Warszawie XVI Wydział Cywilny, ul. Ogrodowa 51 a, 00-873 Warszawa. Sygn. akt XVI C 10/16. Termin sprawy: 26.09.2016 r., godz. 13.40 sala 613

O sprawie lokatorów pisaliśmy m.in. tu: http://lokatorzy.info.pl/sp-invest-deweloper-chce-zysku-kosztem-ludzkiej-tragedii/

Rzeczy lokatorów spółka przechowywała w garażu, w którym przeciekał dach. Lokatorzy po dostaniu się do tego pomieszczenia byli bardzo zaszokowani stanem rzeczy oraz warunkami ich zmagazynowania. W styczniu 2014 r. spółka informowała, że „ wszystkie rzeczy zostały komisyjnie spisane i zabezpieczone”. Jednak faktycznie rzeczy były niezabezpieczone, zawilgocone, zapleśniałe, mokre, uszkodzone, itp. Większość rzeczy nie nadaje się już do użytku.

Lokatorzy stwierdzili również wiele braków swoich rzeczy m.in. sprzętu elektronicznego, pieniędzy, biżuterii, żywności, oświetlenia, wykładzin, odzieży, gier, które mieli w mieszkaniu, przed jego opuszczeniem. Stwierdzono również całkowity brak rzeczy z przynależnej do mieszkania piwnicy. Do opuszczenia lokalu przez lokatorów doszło w skutek bezprawnych działań obecnych i poprzednich właścicieli nieruchomości. Jedna ze spraw o naruszenie posiadania mieszkania przez poprzednich właścicieli skończyła się prawomocnym wyrokiem korzystnym dla lokatorki.

p1080660p1080769p1080688

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top