English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

SP Invest - deweloper chce zysku kosztem ludzkiej tragedii

Opublikowane 01/02/14 o godz.20:48 w kategorii Historie lokatorów, Nasze działania.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

krypska-demoDziś na warszawskim Grochowie odbył się protest przeciwko inwestorowi SP Invest, który odpowiedzialny jest za zburzenie kamienicy w której nadal mieli prawo mieszkać lokatorzy. Deweloper - nie oglądając się na toczące się jeszcze sprawy w sądzie - wyrzucił na bruk rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem. Z dnia na dzień zmienił zamki w drzwiach. Budynek odgrodził metalowym płotem i zaczął go burzyć. Własność należącą do lokatorów wyrzucił na śnieg. Do tej pory nie wiadomo gdzie się znajduje. Rodzina jest nadal bezdomna. O sprawie pisaliśmy już wcześniej tu.

Dziś, pod sąsiednim nowo wybudowanym apartamentowcu odbył się protest lokatorów, wzywający do bojkotu spółki SP Invest. Pikieta miała miejsce w czasie prezentowania mieszkań potencjalnym klientom. Pikietujący informowali kupujących o bezprawnych praktykach SP Invest i zachęcali do omijania szerokim łukiem tej firmy. Po zapoznaniu się z sytuacją i informacjami o sposobach działania inwestora, jedno małżeństwo zrezygnowało z kupna mieszkania od SP Invest.

Przemówieniom podczas pikiety przyglądali się sąsiedzi i przechodnie. Wielu z nich również ma kłopoty mieszkaniowe związane z działaniem bezwzględnych właścicieli nieruchomości. W pikiecie uczestniczyli lokatorzy, którzy sami są zagrożeni eksmisjami, oraz pan Mirek, który sam stał się ofiarą eksmisji i był przez pewien czas bezdomny. O jego sprawie pisaliśmy tu.

Podczas akcji rozdawana była ulotka o poniższej treści:

Bojkot SP Invest!

Dla SP Invest liczy się tylko zysk, kosztem ludzkiej tragedii

Jak pisze na swojej witrynie reklamowej firma SP Invest: „Lokalizacja w dzielnicy Praga-Południe daje doskonałe połączenie ze ścisłym centrum Warszawy, a jednocześnie pozwala cieszyć się ciszą z dala od zgiełku głównych arterii miasta.” Te świetne warunki okupione są jednak ludzką tragedią i bezprawiem.

Kolejna inwestycja SP Invest będzie bowiem realizowana na terenie po zburzonej kamienicy, skąd nielegalnie wyeksmitowano rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem. Nie było żadnych wyroków eksmisyjnych – deweloper postanowił działać metodą faktów dokonanych i po prostu zburzyć dom.

Nie ma zgody na barbarzyńskie działania SP Invest! Bojkotuj tą firmę, która wzbogaca się na ludzkim cierpieniu! Ostrzegaj przed nią znajomych!

Poniżej film z akcji:

Jak możesz pomóc?

Dodaj swój komentarz


Top