English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Opinia KOPL dotycząca Wieloletniego Programu Gospodarowania m.st. Warszawy

Opublikowane 20/11/17 o godz.09:37 w kategorii Publicystyka.
Nie radzisz sobie z urzędnikami lub prywatnym właścicielem i potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się z nami!

M.st. Warszawa skierowało do konsultacji projekt Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy na lata 2018-2022. Projekt jest dostępny na stronie Urzędu Miasta: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/wieloletni-program-gospodarowania-mieszkaniowym-zasobem-gminy

Komitet Obrony Praw Lokatorów dokonał analizy dokumentu. Naszym zdaniem wizja zarządzania nieruchomościami mało się zmieniła, nie zlikwidowano istotnych problemów w jej podstawowych założeniach, szczególnie w zakresie zapisów odpowiedzialnych za wpędzenie lokatorów w zadłużenie. W związku z tym, trudno uwierzyć w deklaracje Miasta, że chce „pomóc lokatorom”. Raczej wygląda na to, że chce tylko usprawnić windykację zadłużenia, które samo nadal pomaga tworzyć.

Opinię Komitetu prezentujemy poniżej:

Jak możesz pomóc?

1 Komentarz

Dodaj swój komentarz

  1. Komentarz napisany przez alina dnia 20/11/2017 o godz. 13:10.

    Urzędnicy okopali się na swoich pozycjach i z pod łbów przyglądają się lokatorom. Podejmowane przez nich działania są pozorne.

    Tylko organizacje pozarządowe broniące lokatorów podchodzą do problemu z troską i zaangażowaniem.

    Urzędnicy gospodarujący komunalnym zasobem mieszkaniowym i tworzący politykę gospodarowania tym zasobem, powinni zostać skierowani na korepetycje z podanego wyżej zakresu, które mogliby prowadzić działacze broniący lokatorów.

Dodaj swój komentarz


Top