English | Deutsch
Zdjęcie pochodzi z blogu warszawa78.blox.pl

Czyściciele kamienic

konferencjaW dniu 27 września 2014 r. przy ul. Długiej w Warszawie odbyła konferencja pod tytułem: “Jak powstrzymać czyścicieli?”. Celem konferencji było przedstawienie sytuacji lokatorów reprywatyzowanych kamienic i problemów z którymi się borykają. Chcieliśmy, by problem nie był przedstawiony tylko od strony teoretycznej, ale przez pryzmat doświadczeń samych lokatorów dotkniętych szykanami właścicieli. Poniżej prezentujemy kilka nagrań wideo z konferencji.

Wprowadzenie. Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów.

Wypowiedź byłej lokatorki zburzonego nielegalnie domu przy ul. Krypskiej. Więcej o tej historii.

Wypowiedź lokatorki nękanej przez odcinanie wody z ul. Grenadierów. Więcej o jej historii.

Następnie wypowiedziała się lokatorka domu przy ul. Wołomińskiej, gdzie rozebrano dach. Więcej o tej historii.

Jedną z ciekawszych wypowiedzi, była opowieść o walce lokatorów kamienicy przy ul. Stanisława Augusta, którzy od trzech lat walczą z wątpliwą prawnie reprywatyzacją. Więcej o ich historii.

Podczas konferencji zabrało głos także wielu innych lokatorów. Wymieniano się doświadczeniami i poradami. Samo spostrzeżenie, że nie jest się samym z tymi problemami dodawało lokatorom otuchy. Dyskutowano też o możliwościach rozwoju działań zmierzających do wzajemnego wsparcia wśród lokatorów. Podsumowując, należy uznać, że podczas konferencji przekazano wiele informacji, które nie były dotąd szeroko znane i zawiązało się pewne poczucie wspólnej sytuacji, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości podczas działań w obronie mieszkańców poszczególnych kamienic.

Dodaj swój komentarz


Top